--.-° --% 0мм

Для імунізації диких тварин проти сказу на Дніпропетровщині розкладатимуть принади із вакциною

16:31, 9 сен 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг
Для імунізації диких тварин проти сказу на Дніпропетровщині розкладатимуть принади із вакциною

На території Дніпропетровської області стартувала підготовка до проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в області, робочі групи вручну розкладатимуть на узліссях, з двох сторін доріг і сільськогосподарських угідь, у лісах, на перехрестях доріг, на території вирубок принади із вакциною з обов’язковим урахуванням усіх небезпечних факторів. Планується охопити територію площею 13 898,46 кв. км, на якій буде розкладено 347 461 принада із вакциною.

Принада має вигляд невеликих брикетів (розміром з коробок сірників) із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких міститься капсула із вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях, та безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, вакцина стабільна в польових умовах.

При виявленні принад їх не слід брати руками та переносити з місця на місце, тим паче додому. Варто також застерегти дітей – щоб при знайденні принад з вакциною вони не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.

«Шановні громадяни, просимо не чіпати знайдені приманки з вакциною, їх пізніше знайде лисиця», – звертаються до мешканців області у Держпродспоживслужбі.

Фахівці наголошують, що пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу – особливо небезпечного вірусного захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи й закінчується летально. Вакцина сприяє створенню імунітету та не викликає захворювання на сказ у диких м’ясоїдних тварин, а також безпечна для інших тварин.

У разі виникнення питань для надання консультативної допомоги можна звертатися до управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в області, зателефонувавши на номер +38099-723-16-99.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых