Удар по Кривому Рогу став найбільш смертоносним для дітей за три роки війни - ООН

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) визнало російський ракетний удар по Кривому Рогу 4 квітня найбільш смертоносним від початку повномасштабної війни рф проти України, від якого загинули та постраждали діти.
Про це заявив у вівторок під час засідання Ради Безпеки ООН заступник генсека ООН з гуманітарних питань Том Флетчер, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Управління Верховного комісара з прав людини в Україні, яке підтвердило багато жертв, повідомило, що це був найбільш смертоносний удар, який завдав шкоди дітям, від лютого 2022 року», - наголосив заступник генсека ООН.
Він підкреслив, що останніми тижнями продовжувалися атаки безпілотників, які спричиняли жертви серед цивільного населення, а також ураження житлових будинків, шкіл, дитячих майданчиків. Заступник генсека ООН додав, що, за даними української влади, лише минулого тижня в прифронтових областях загинуло більше 90 цивільних.
Загалом, за його словами, УВКПЛ офіційно підтвердило вбивство щонайменше 12 910 цивільних, у тому числі 682 дітей, а також поранення майже 30,7 тис. людей по всій Україні з 24 лютого 2022 року по 31 березня 2025 року.
«Справжні втрати, ймовірно, є набагато більшими»,- зазначив він.
Крім того, через війну 3,7 мільйона людей в Україні залишаються внутрішньо переміщеними особами, і нині відбуваються нові хвилі евакуації на північному сході країни через війну. У всьому світі зафіксовано майже 7 мільйонів біженців з України, переважно в Європі.
«Майже 13 мільйонів людей по всій Україні потребують гуманітарної допомоги. Більшість із них – це жінки, діти, люди похилого віку та люди з інвалідністю», - продовжив Флетчер.
За його словами, за перші два місяці 2025 року 290 гуманітарних організацій, багато національних неурядових організацій надали життєво важливу допомогу 1,7 млн людям. Але цього замало, підкреслив заступник глави ООН.
«Завдяки щедрості донорів було забезпечено 17% із $2,6 мільярда, необхідних для гуманітарних потреб України та плану реагування на 2025 рік», - зазначив він.
Через це доводиться зосереджувати обмежені ресурси лише на чотирьох стратегічних невідкладних пріоритетах – підтримці прифронтових громад, реагуванні на надзвичайні ситуації, сприянні евакуації та допомозі переміщеним особам.
«Збільшення фінансової підтримки є життєво важливим для того, щоб гуманітарні операції могли продовжувати охоплювати тих, хто найбільше потребує»,- наголосив представник ООН.
Він підкреслив, що цивільне населення продовжує страждати, а гуманітарна криза поглиблюється з кожним днем. Флетчер закликав Радбез ООН докласти зусиль, щоб нинішня епоха посилення війн та протистояння не запам’яталася як епоха безкарності та жорстокої байдужості.
Популярное
08:06, 22 сен 2024
12:46, 26 сен 2024
10:35, 22 сен 2024
Топ обсуждаемых
07:33, 9 апр 2025
Браконьєри на Саксагані: у Кривому Розі та районі викрито масштабні порушення рибного законодавства
13:49, 9 апр 2025
КОММЕНТАРИИ — 0