Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за підсумками 23 03 25 та тижня
Головне про підсумки дня та цього тижня
- Закінчується вже 1124-й день повномасштабної війни. Щодо подій на фронті, то за повідомленням Генштабу, за минулу добу втрати ворога склали: 1470 окупантів, 9 танків, 27 бойових броньованих машин, 104 артилерійські системи, шість РСЗВ, п’ять засобів ППО, 185 автомобілів та дві одиниці спеціальної техніки.
- На нашому напрямку у Нікопольському районі ворог атакував з важкої артилерії та дронами-камікадзе Нікополь, Червоногригорівську та Марганецьку громади. Понівечена інфраструктура. Пошкоджені 2 приватні будинки, господарська споруда, газогін, 2 легкових авто. Без втрат.
- У Криворізькому районі інших обстрілів не було. Але, шановні земляки, загроза ракетних та дронових атак на жаль зберігається, тому дотримуйтесь правил повітряної тривоги.
- Що стосується Кривого Рогу, ситуація в місті знаходиться під контролем, працюють усі служби, лікарні та соціальні установи.
- Ми продовжуємо системну допомогу нашим військовим у матеріально-технічному забезпеченні. У понеділок я опублікував великий звіт про допомогу від Кривого Рогу за три роки війни.
За сприяння Ради оборони Кривого Рогу для наших військових - а це понад 200 військових частин, як криворізьких так і інших - придбано та поставлено техніки, обладнання та багато іншого на суму 2 млрд 606 млн. грн. У тому числі: 711 од. позашляховиків, пікапів, вантажних авто, швидких допомог, мікроавтобусів, 13 квадроциклів, 8 багі, 70 од. БАКта БпЛА (у тому числі "Лелека", "Інтерцептор", Фурія", «Чаклун"), 2 010 од. квадрокоптерів, у тому числі з тепловізійним обладнанням, 3 530 од. FPV дронів, 226 од. засобів РЕБ та розвідки, 1 509 од. тепловізорів, приладів нічного бачення та тепловізійних прицілів, 739 од. коліматорних прицілів та біноклів, 3 257 од. рацій та комплектуючих, 2 601 од. генераторів, зарядних станцій/сонячних панелей, павербанків, 90 856 од. військової форми, берців, кросівок тактичних, рюкзаків, маскувальних костюмів, підсумок, розгрузок та ін., 2 708 од. комп’ютерів, ноутбуків, планшетів, телефонів, МФУ/принтерів і багато, багато іншого.
Крім цього Силам оборони надані субвенції з міського бюджету на загальну суму 444 мільйони 919 тис. грн. Із загальної суми допомоги 1 млрд 877 млн грн – це бюджет міста. А 729 млн грн – це приватні кошти, які ми спрямували через Фонд «Набат Кривий Ріг». Також опублікував вже традиційний звіт про допомогу нашим героїчним військовим за минулий місяць - лютий.
В лютому нашим військовим частинам надано допомогу у матеріально-технічному забезпеченні на суму понад 36 млн 816 тис грн. У тому числі, для наших військових поставлено: 15 пікапів та 1 вантажне авто, 37 квадрокоптерів, 9 Безпілотних авіаційних комплексів «Лелека-100», 1 722 од. зброї, спорядження та комплектуючих для тренувань, понад 50 зарядних станцій та сонячних панелей, 5 931 од. будівельних матеріалів та багато іншого. Працюємо далі.
- У місті продовжується реалізація всіх соціальних програм унікальної для України міської Програми підтримки мешканців – це 50 видів прямої грошової допомоги криворіжцям. Також наше місто стало новою родиною для десятків тисяч людей, які через війну змушені були покинути свої будинки – це понад 80 тисяч людей. Філософія нашого ставлення та підтримки цих людей полягає в тому, що для нас вони – «нові криворіжці», наша сила в єдності і взаємопідтримці.
Нещодавно провели зустріч з радницею з питань миру та розвитку від Офісу Координатора системи ООН в Україні Тамар Таварткалідзе, регіональною координаторкою Міжнародної організації з міграції (МОМ) Лейлою Салехіравеш, керівником Хабу МОМ в м. Дніпро Максимом Петровим та проєктним спеціалістом програм з участі та згуртованості громад МОМ Сергієм Бандурою.
Серед основних напрямків співпраці Кривого Рогу та МОМ на 2025 рік – відновлення та розвиток інфраструктури (перш за все - системи водопостачання), підтримка внутрішньо переміщених осіб, реалізація інших гуманітарних проєктів.
Наприклад , в Кривому Розі внаслідок ворожих атак пошкоджено майже 3 тисячі міських об'єктів. В рамках міської програми криворіжці отримують з міського бюджету матеріальну допомогу на ремонт житла, а ті, хто втратив житло – на придбання нового. З початку війни вже понад 7 300 криворіжців отримали допомогу від міста за зруйноване або пошкоджене майно.
Водночас «нові криворіжці» включені до всіх видів матеріальних допомог з міського бюджету, які отримують й мешканці міста. Також Кривий Ріг став першим містом в Україні, яке почало надавати грошову допомогу на дітей, які мають статус «Дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій». За підтримки міста на сьогодні у Кривому Розі створені та діють хабі для переселенців «ЯМаріуполь», «З Бахмутом в серці», «Бахмутський район єднає», «Нова Каховка», «Кривий Ріг-Авдіївка», «Пліч-о-пліч». Багато й іншої роботи.
- У Кривому Розі системно надається підтримка бізнесу та підприємцям, допомагаючи їм залучати грантові кошти для відкриття або розвитку власної справи та створення нових робочих місць. З початку цього року 47 підприємців подали заявки з очікуваним обсягом фінансування майже 5,3 млн грн, 10 з них - вже отримали кошти на свої рахунки у сумі 2,4 млн грн. Наразі, у процесі створення 53 нових робочих місць.
Ми допомагаємо нашим підприємцям на всіх етапах отримання грантів. У кожному райвиконкомі міста ми створили команди, які допомагають підприємцям – від написання бізнес-плану, супроводу до отримання гранту "під ключ". Як показала практика – це ефективно. Місто реально зацікавлене, щоб бізнес працював, люди отримували зарплату, створювалися робочі місця.
Крім того, у партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком фахівці міського та районних виконкомів проводять зустрічі та семінари з суб’єктами господарювання щодо можливості інвестування грантових коштів. З початку цього року вже проведено 300 зустрічей. З питань участі у програмах та координації дій можна звернутися до районних виконкомів або до управлінь розвитку підприємництва та економіки виконкому Криворізької міськради. Це працює.
- Робимо все, щоб у нашому місті діти, які не мають батьків або позбавлені батьківського піклування, виховувалися у родинах. Щоб у малечі була сім'я, був затишний будинок. 87% таких дітей вже виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. За три роки війни у Кривому Розі влаштовано до сімейних форм виховання понад 720 дітей, ще 64 дитини було усиновлено.
У місті вже створено 48 прийомних сімей, в яких виховується 84 дитини-сироти та 18 ДБСТ, в яких виховується 120 дітей-сиріт. У 2024 році місто придбало 7 будинків для ДБСТ за рахунок співфінансування з державним бюджетом. З початку цього року створено ще три прийомні сім’ї та два ДБСТ, до яких влаштовано 12 дітей. Також створена патронатна сім’я, яка буде тимчасово приймати дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Зроблено багато, але ми продовжуємо нашу роботу разом з UNICEF, Save the Children та іншими партнерами. Якщо Ви відчуваєте, що можете взяти до себе дитину – для всиновлення, під опіку, або плануєте створити прийому сім’ю чи ДБСТ, зателефонуйте до міської Служби у справах дітей +38 0564 92 03 84.
Такі короткі підсумки цього тижня. Як би не було важко, Кривий Ріг та всі ми працюємо на нашу Перемогу. Дякую кожному, хто робить свій внесок! Зберігаємо спокій, витримку, допомагаємо один одному, віримо у нашого Президента та наші незламні Збройні Сили! Скучної вам ночі, дорогі земляки! Слава Кривбасу та Слава Україні!
Популярное
08:06, 22 сен 2024
12:46, 26 сен 2024
10:35, 22 сен 2024
Топ обсуждаемых
14:33, 24 мар 2025
КОММЕНТАРИИ — 0