У Кривому Розі пройшов психологічний тренінг «Наслідки війни та способи їх подолання» для ветеранів та членів їх родин
Захід організований за підтримки міської влади та Ради оборони Кривого Рогу. Тренінг відбувся на базі Палацу культури «Північний». Із ветеранами та їх сім’ями працювала досвідчений психолог, фахівець з ментального здоров’я Наталія Саєнко.
У Кривому Розі особлива увага та соціальна підтримка направлена на Захисників і Захисниць та членів їх сімей, родин загиблих або померлих військовослужбовців. У місті впроваджується унікальна Комплексна програма підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. Нова ветеранська політика – політика Героїв охоплює великий спектр соціальних допомог, включає 70 заходів різного спрямування: організаційних, реабілітаційних, медичних, освітніх, соціальних, заходів з галузі культури та інші важливі соціальні послуги.
«У рамках нової ветеранської політики, Політики Героїв, у Кривому Розі реалізуються заходи, спрямовані не лише на матеріальну та соціальну підтримку військовослужбовців та їх сімей, а й психологічну та емоційну реабілітацію. Це заходи різного спрямування. Одним з напрямків є ментальне здоров'я ветеранів. Так, у місті працюють групи психологів, які надають допомогу не тільки військовослужбовцям та ветеранам, а й членам їх родин. Міська влада та Рада оборони Кривого Рогу роблять все, щоб підтримати родини Героїв. Ми впроваджуємо заходи зі спорту, проводимо танці та арт-терапію, в тому числі, надаємо психологічну допомогу»,- підкреслив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
Наразі, у місті проходять ІІ міські спортивні ігри серед ветеранів війни та учасників бойових дій й членів їхніх родин «Veterans Family Games Кривий Ріг – 2024». Реалізується проєкт – «Навчання ветеранів війни не інженерним професіям майбутнього» – сучасним, потрібним на ринку праці професіям в IT-індустрії. Це - пілотний проєкт для України. Навчання для ветеранів російсько-української війни – безкоштовне.
Також, військовим надається можливість безкоштовно відвідувати заняття з плавання та тренування з інших видів спорту, організовані навчання танців, є можливість займатися малюванням, отримувати арт-терапію і ще багато інших заходів.
Наталя Саєнко, практичний психолог, патопсихолог зазначила: «Наше завдання підтримати та допомогти Захисникам та членам їх родин. Нам важливо, щоб як військовим, так і членам їх сімей, було комфортно у цивільному житті. Ми повинні допомогти Захисникам адаптуватися, а також зрозуміти їхні потреби» .
Юрій, слухач тренінгу, ветеран війни сказав: «Ми живемо в такий час, що наше ментальне здоров’я не витримує. Тому, сьогодні ми говорили про страхи, про емоції, про переживання та про мирне життя. Дякую організаторам за такий тренінг. У наш час це дуже важливо та допомагає справитися з післявоєнним синдромом».
Популярное
На Дніпропетровщині презентували збірку «Пам’ятки історії та культури Криворізького району»
16:04, 25 апр 2024
Топ обсуждаемых
13:10, 13 ноя 2024
КОММЕНТАРИИ — 0