--.-° --% 0мм

Повістки, штрафи та арешти рахунків: що зміниться для військовозобов'язаних після 16 липня

18:09, 15 июл 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

В Україні від 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Так, військовозоб'язані до 16 липня повинні уточнити свої військово-облікові дані. Особам, які цього не зробили, загрожує покарання.

Після 16 липня, на адресу проживання тих, хто оновив свої дані,в будь-який момент може надійти повістка із запрошенням на уточнення даних та проходження військово-лікарської комісії.

У разі, якщо ВЛК визнає людину придатною до військової служби і у неї немає права на відстрочку, наступним кроком може стати вручення мобілізаційного розпорядження - "бойової повістки".

Повістки поштою

Після завершення терміну оновлення даних представники ТЦК і СП надсилатимуть громадянам повістки поштою. Але з описом вкладення та повідомленням про вручення на адресу місця проживання або реєстрації.

Такі повістки не потребуватимуть обов’язкового особистого вручення в руки під підпис, вимога чого, як скаржились в ТЦК, істотно гальмувала мобілізацію раніше.

Повістка вважатиметься врученою у день, коли:

  • людина отримала її, і це підтверджує інформація або документи від поштового оператора;
  • у поштовому відділенні поставили відмітку про те, що призовник відмовився її отримати;
  • на пошті поставили відмітку, що військовозобов’язаного немає за адресою місця проживання.

Якщо особа не отримає повістку

У випадку, якщо повістка не отримана, вона повертається до ТЦК, і представники звертаються до поліції з проханням здійснити адміністративне затримання особи. На виконання цього прохання надається п’ять днів. В іншому разі ТЦК вдаватиметься до жорстокіших заходів.

"У разі невиконання вимоги протягом 10 днів, ТЦК може звернутися до суду з проханням про обмеження у праві керування автомобілем. Щоправда, законодавство передбачило винятки – позбавити людину такої можливості не можна, якщо авто є для нього основним джерелом заробітку або в родині є людина з інвалідністю. Утім, як саме працюватиме механізм обмеження керуванням авто, поки незрозуміло", - йдеться в повідомленні.

Хто може вручати повістки 

Процедуру вручення повісток прописано у постанові Кабінету міністрів № 1487. Згідно з документом, повістки військовозобов'язаним можуть видавати:

  • представники ТЦК, уповноважені наказом керівника ТЦК
  • виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (за наявності розпорядження ТЦК)
  • керівництво держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (лише за розпорядженням ТЦК)
  • керівники навчальних закладів (за наявності розпорядження ТЦК).

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых