«Вчитися ніколи не пізно», - переконані випускники Університету третього віку. Завершився сьомий семестр унікального проєкту, за підсумками якого понад 340 студентів отримали дипломи
Урочиста церемонія нагородження відбулася у міському академічному театрі ім. Тараса Шевченка. Привітав поважних випускників та вручив дипломи голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
З 2018 року у Кривому Розі діє проєкт «Університет третього віку» - соціальна програма для літніх людей, яку започаткував Костянтин Павлов. З того часу випускниками Університету стали понад 2100 криворіжців. У 2023 році після перерви, пов'язаної з пандемією та військовими діями, соціальний проєкт не просто відновив свою роботу, а став актуальним і дуже затребуваним.
Організатори проєкту – міська влада, Фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива», подвоюють зусилля, аби Університет і кількісно, і якісно розвивався, крокував у ногу з сучасною освітою.
Вітаючи студентів, Олександр Вілкул сказав: «Сьогодні ми щиро вітаємо понад 340 випускників Університету третього віку. Це вже сьомий семестр за час існування Університету. Хочу вас запевнити, що навчання триватимуть і далі. За 4 місяці наші студенти встигли удосконалити свої знання з рідної української мови, навчилися працювати з комп’ютером та гаджетами, покращили здоров’я та позбулися емоційного навантаження під час занять хореографією та скандинавською ходою, поспілкувалися з психологами. Отримали незабутні враження під час екскурсій рідним містом. У цьому семестрі було збільшено кількість навчальних груп – їх працювало по дві в кожному з районів, а в Інгулецькому – чотири. З кожної дисципліни студенти займались по 30 занять».
«Хочу ще раз звернути увагу на те, що Університет третього віку - це не просто проєкт, це позиція міста стосовно людей «золотого» віку. Щоб навіть на пенсії вони залишалися активними, були в соціумі та почувалися потрібними. І ми бачимо велику кількість охочих, які у свої 60+ мають сили та наснагу вивчати щось нове та розвиватися в сучасному світі цифровізації. Будемо й надалі піклуватися про людей цієї категорії, бо у Кривому Розі підтримка установ і програм соціальної сфери для людей поважного віку є одним з пріоритетних напрямків роботи міської влади», - підкреслив Олександр Вілкул.
З 27 лютого, протягом 4 місяців, тривало продуктивне навчання у слухачів Університету третього віку. У навчальній програмі були такі факультети: українська мова, інформаційні технології, психологія, хореографія, скандинавська хода. Найпопулярнішим є факультет інформаційних технологій, на якому студенти знайомляться з основами комп’ютерної й інформаційної грамотності та вивчення української мови.
Випускниця з Інгулецького району, Ріоріта Плісова поділилась враженнями від навчання: «Цей унікальний Університет – необхідна, добра, перспективна справа. Мої улюблені предмети – українська мова, основи психології, не кажучи вже про інформатику. Все викладається на сучасному рівні, і водночас доступно, з увагою до кожного з нас, з творчими «родзинками»! Я не пропустила жодного заняття, летіла в Університет мов на крилах. Найголовніше це - атмосфера, що панувала на заняттях, цікаве, дружнє, корисне, тепле спілкування. Від усіх студентів щиро дякую організаторам цього проєкту!».
У 2024 році навчальна програма була оновлена, залежно від попередніх запитів студентів. Заняття включали як лекційну форму подання матеріалу, так і практичну частину. Крім того, під час навчальної сесії проходили захоплюючі екскурсії, які подарували поважним студентам незабутні враження та чудовий настрій.
Варто відзначити, що найстаршій випускниці Університету, представниці Інгулецького району, Надії Антонівні Темченко 89 років. Вона – вчителька з великим трудовим стажем, нагороджена знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0