--.-° --% 0мм

«Спілкуй. Ветеран»: за ініціативи Метінвесту стартував новий проект підтримки демобілізованих захисників

14:20, 2 июл 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

За ідейної та фінансової підтримки Групи Метінвест у Кривому Розі та Запоріжжі запустили новий ветеранський проєкт «Спілкуй. Ветеран». Його координацією займатимуться громадські організації «Криворізька фундація майбутнього» та «Запоріжжя. Платформа спільних дій»

Проєкт «Спілкуй. Ветеран» покликаний створити платформу для відкритого діалогу між ветеранами війни та експертами різних сфер, щоб визначити основні проблеми та виклики, з якими зустрічаються захисники України після повернення з фронту. І відповідно – знайти ефективні шляхи для їх вирішення. Також важливою метою є сприяння розбудові ветераноцентричного суспільства, яке гуртується навколо ідеї поваги до героїв, встановленню довірливої та ефективної комунікації із ветеранами для надання їм тієї допомоги, якої вони потребують найбільше.

Ініціатива з заснування проєкту належить Метінвесту, який крок за кроком впроваджує на своїх підприємствах екосистему з підтримки оборонців на фронті та допомагає з адаптацією до цивільного життя після завершення служби.

Робота проєкту «Спілкуй. Ветеран» передбачає організацію дискусійних панелей з ветеранами, де вони можуть поділитися своїми історіями, проблемами та потребами. До надання емоційної підтримки та консультування демобілізованих оборонців залучатимуть кваліфікованих психологів. Також один із ключових напрямків – співпраця з Метінвестом та іншими бізнесами для створення можливостей працевлаштування й професійного розвитку ветеранів, які повернулися до цивільного життя й роботи.

На старті проєкту

Перші панельні дискусії, які дали старт масштабному проєкту, відбулися наприкінці червня. До обговорень на тему «Добробут ветеранів та ветеранок війни. Основні проблеми та потреби їх реалізації» долучилися заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, представники обласної та міської влади, ветерани війни, які працюють на підприємствах Метінвесту після звільнення зі служби за особливих обставин, а також ветеранські організації, експерти-психологи з військових травм та інші.

«Ви зараз робите дуже важливу роботу для побудови системи підтримки ветеранів та ветеранок, їх родин – всіх, хто захищає Україну. Міністерство соціальної політики сьогодні працює над тим, аби покращувати вже існуючі та створювати нові сервіси, нові програми підтримки для ветеранів та їх родин, роль яких у процесі адаптації воїнів до цивільного життя неможливо переоцінити. Об’єднання навколо цієї ідеї у спільнодії держави, суспільства, бізнесів допомагають нам створити систему, яка сприяє укріпленню самозарадності наших українських захисників, їх впевненості та стійкості у цивільному житті», – зауважила заступниця Міністра соціальної політики України Уляна ТОКАРЄВА.

«Тільки на Запоріжсталі після звільнення з лав армії до роботи стали майже 200 ветеранів та ветеранок. Я переконаний, що кращим проявом поваги та шани до наших героїв є турбота про них та про їх родини. Перший крок на цьому шляху – це відкрита комунікація, розуміння запитів захисників та предметних інструментів їх вирішення, створення можливостей для самореалізації ветеранів у всіх сферах цивільного життя. Проєкт «Спілкуй. Ветеран» створений для ветеранів, про ветеранів та з турботою про них», – переконаний генеральний директор Запоріжсталі Роман СЛОБОДЯНЮК. 

Для Кривого Рогу робота з ветеранами сьогодні також надважлива. Від 24 лютого 2022 року до лав Сил оборони України пішли понад 3 тисячі співробітників криворізьких гірничо-збагачувальних підприємств Метінвесту. Наразі ветерани війни починають повертатися на свої робочі місця.

«Наша задача сьогодні полягає в тому, щоб допомогти тим співробітникам, які прийшли з фронту, наново адаптуватися до цивільного життя  та виробничих умов. На наших видобувних підприємствах сьогодні впроваджені програми психологічної підтримки співробітників та їхніх родин, програми психоемоційної реабілітації та адаптації, програми розвитку ветеранів. Ми також працюємо в колективах, готуємо їх до повернення колег. Завдяки проєкту «Спілкуй. Ветеран» ми зможемо ще більше зрозуміти потреби наших героїв та максимально співпрацювати разом», – зазначив директор гірничодобувного департаменту Групи Метінвест Ігор ТОНЄВ. 

За словами самих демобілізованих воїнів, жива комунікація з фахівцями, які спеціалізуються на ветеранських питаннях, є одним із найбільш ефективних форматів взаємодії, щоб вирішити нагальні проблеми.

«З часом ветеранів стає більше, і кількість їх збільшуватися буде і далі. І проблем також буде у ветеранів більше. Під час презентації платформи «Спілкуй. Ветеран» спікери піднімали різні питання – медицини і реабілітації, психологічної і юридичної допомоги ветеранам, перекваліфікації і можливостей на робочих місцях. Кожен мав можливість отримати корисну і потрібну інформацію. Сьогодні такі програми підтримки дуже потрібні ветеранам», - розповів  учасник дискусії ветеран, працівник Метінвесту Юрій Устименко.

У межах роботи проєкту «Спілкуй. Ветеран» у Запоріжжі та Кривому Розі заплановані й інші зустрічі, на яких обговорюватимуть актуальні питання інтеграції ветеранів.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых