--.-° --% 0мм

Шахраї в онлайні: в яку пастку найчастіше минулоріч потрапляли мешканці області та що допоможе вберегтися від неї

13:21, 12 янв 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

У мережі все більше послуг, товарів та сервісів. Ними активно користуються мешканці області. Освоюють онлайн-простір й шахраї. Продумують схеми, аби ввести в оману довірливих користувачів. Як не потрапити у їхню пастку, йшлося на брифінгу в Дніпропетровській ОВА.

«Минулого року тільки до нашого підрозділу надійшло понад 4 тис заяв та повідомлень про онлайн-шахрайство. Майже третину з них розкрили. Про підозру повідомлено більш ніж 250 особам. Обвинувальні акти щодо них скеровані до суду», – розказав начальник відділу обласного департаменту кіберполіції, полковник Андрій Авер’янов.

По решті справ триває розслідування. Деякі передали до інших регіонів. Мова про випадки, коли шахрай орудує не в тій області, де проживає чи подає заяву постраждалий.

Найчастіше ж у мережі мешканці Дніпропетровщини потрапляли у пастку недобросовісних продавців. Скаржилися, що так і не отримали оплачений товар.

«У таких ситуаціях треба звертатися із заявами до адміністрації сайту та поліції, – додав Андрій Авер'янов. – Не зайве й перевіряти вебресурс перш ніж купувати товар. Читати відгуки. І, звісно, сплачувати за покупку лише в разі її отримання».

Ще один вид шахрайства, що набирає обертів, – посилання, за якими начебто пропонують допомогу. Перейти за ними заохочують у месенджерах та телеграм-каналах. Робити цього, а тим більше вказувати свої персональні дані полковник поліції не радить.

Також рекомендує для розрахунків в онлайні використовувати окрему віртуальну картку, а не зарплатну чи пенсійну. Створити її можна через додатки фінансових установ. Це унеможливить доступ шахраїв до банківських рахунків і кредитних ресурсів людини.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых