Чи реприватизують підприємство "АрселорМіттал"?
Лакшмі Міттал втрачає комбінат через масову загибель робітників внаслідок нещасного випадку. Процес передачі активів «АрселорМіттал» державі вже запущено, і дороги назад немає.
Мова йде про "АрселорМіттал Тімертау", що у Казахстані. Ця країна входила до одного бізнес-юніту з Україною. Нагадаємо, 28 жовтня на шахті ім. Костенко в Карагандинській області стався вибух метану, внаслідок якого загинуло 46 гірників Арселор Міттал Теміртау. Ще 24 були поранені. Схоже, що ця трагічна подія стала останньою краплею у відносинах Казахстану та міжнародного інвестора — ArcelorMittal, яка працювала в цій країні з 1995 року.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв одразу доручив припинити інвестиційну співпрацю. Після цього казахський прем'єр-міністр Аліхан Смаїлов заявив, що уряд досяг попередньої домовленості з акціонерами підприємства про передачу прав власності на користь Республіки Казахстан.
– Цей процес уже не зупинити – було політичне рішення Глави держави щодо припинення контракту з іноземним інвестором. До кінця листопада обіцяють завершити процес передачі активів. Ім'я нового інвестора поки що не називають, – зазначив під час засідання активу профспілки металургів «Жақтау» виконуючий обов'язків генерального директора АО “АрселорМіттал Теміртау” Вадим Басін.
З 2005 року ArcelorMittal є власником найбільшого в Україні гірничо-металургійного комбінату АрселорМіттал Кривий Ріг.
Попри тисячі кілометрів між Кривим Рогом та Теміртау, активи глобальної корпорації організаційно знаходяться поряд. У квітні 2016 року ArcelorMittal об'єднав Україну та Казахстан в одну структурну одиницю АрселорМіттал СНД. Її очолив Парамжит Калон. Окрім того, українські топ-менеджери періодично працювали в Казахстані. Деякі підрядники з України відкривали навіть казахські філії.
Зі звільненням Калона у 2019 році, в компанії відбулися чергові організаційні зміни. Два промислові активи отримали різних директорів. АМКР очолив Мауро Лонгобардо, а керівником у Казахстані став Біджу Наїр.
Чи можливе повторення сценарію казахського підприємства в Україні, у разі, якщо АМКР не виконуватиме свої інвест-обов'язки?
Спікер ArcelorMittal Пол Уей у коментарі NV Бізнес запевнив, що «АрселорМіттал Теміртау та АрселорМіттал Кривий Ріг різні юрособи, хоча обидві є частиною групи ArcelorMittal». Тому події у Казахстані не повинні вплинути на діяльність українського підприємства.
«Думаю у нас повторення казахського сценарію малоймовірне», — каже голова Федерації металургів України Сергій Біленький, хоча визнає, що з колективом бувають складнощі з огляду на близько 13 первинних профспілок, які діють на підприємстві. «Це унікальний для нашого ГМК випадок. Завжди складно вносяться зміни до колдоговору. І саме зараз триває процес відповідних переговорів», — пояснює Біленький в інтерв'ю журналістам NV Бізнес.
Слід зазначти, що окрім складного діалогу робітників з керівництвом АМКР, з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України, часто чутно нарікання з боку ЗМІ та робітників підприємства на недостатньою допомогу Арселору ЗСУ.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0