--.-° --% 0мм

У Кривому Розі запустили інклюзивний курс гончарства для дітей із синдромом Дауна

17:43, 20 окт 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

У Кривому Розі на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центр запустили серію інклюзивних майстер-класів з гончарства для дітей із синдромом Дауна. Це терапевтичні заходи, які допомагають відвідувачам соціалізуватися та розкрити творчий потенціал.

Діти із синдромом Дауна та іншими видами ментальної інвалідності потребують соціалізації та контактів зі своїми однолітками, однак практика інклюзивних програм в Україні все ще розвивається. А тому попит на подібні проєкти все ще перевищує пропозицію, особливо – у невеликих містах.

Команда освітньо-культурного простору Гончаренко центр Кривий Ріг запустила інклюзивний курс гончарства для дітей із синдромом Дауна. За словами директорки центру Ілони Брижань, ідея виникла після благодійного майстер-класу "Дзвоники" на підтримку 77-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

"До нас звернулась голова Криворізької міської організації допомоги дітям та людям з синдромом Дауна "Сонячні діти Криворіжжя". Пані Наталя запропонувала співпрацю, а ми радо відповіли взаємністю. Ці діти справді сонячні: зустріли обіймами, прощались з усмішками, а їхнє спілкування побудоване на довірі та взаєморозумінні", — ділиться директорка.

Головним матеріалом для творчості в межах курсу обрали глину, і не випадково: завдяки своїм фізичним властивостям вона допомагає дітям сконцентруватися та швидше поринути у творчий процес.

"Діти були у захваті від глини: волога, прохолодна, пластична — медитативний процес. Хтось одразу включився в роботу і почав створювати форму дзвоника, а у когось була своя творча задумка, яка так і залишилась секретом для мене", — з усмішкою додає Ілона Брижань.

У центрі також додають, що під час роботи з глиною діти розвивають тактильну чутливість, заспокоюються, відпрацьовують моторику рухів, які стануть у пригоді в повсякденному житті: це допоможе застібати ґудзики, тримати ложку чи виделку тощо.

Заняття у межах курсу — повністю інклюзивні, це означає, що діти із синдромом Дауна опановують гончарство разом із іншими однолітками: друзями, братами та сестрами. Це сприяє інтеграції в суспільство та допомагає малечі почуватися більш впевнено.

"Наступної зустрічі ми плануємо ліпити керамічні календарі. На мою думку, виріб має бути корисним та практичним у застосуванні, щоб дитина вивчала та досліджувала світ навколо себе", — додає директорка Гончаренко центру Кривий Ріг.

 

 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых