--.-° --% 0мм

Цього року у Кивому Розі зареєстровано 19 випадків хвороби Лайма

18:28, 17 авг 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

З березня по жовтень в лісах та парках активуються кліщі. Піки активності припадають на квітень та серпень. Кусючі вампіри небезпечні тим, що здатні передавати збудників різноманітних інфекційних захворювань.

Про це повідомляє ВСП "Криворізький РВ ДУ "Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ".

В м. Кривому Розі та Криворізькому районі серед найбільш актуальних інфекційних захворювань, передача яких здійснюється кліщами, є хвороба Лайма. Перші поодинокі випадки діагностовано у 2013 році. З того часу кількість хворих щороку збільшується. З 1 випадку в 2013 році до 24 в 2018 році. За 2022 рік вона становила 19. На 15.08.23р. зареєстровано 19 випадків по м. Кривий Ріг та два випадки в Криворізькому районі. В поточному році спостерігається тенденція до зросту постраждалих від укусів кліщів дітей: за 7 місяців 2023р. зафіксовано 6 випадків захворювань серед дітей віком від 4-х до 14 років, за аналогічний період минулого року два випадки.

Почастішання контактів людини і домашніх тварин з природою і переносниками стають постійними і сприяють проникненню кліщів з природи у місто. Найчастіше мешканці нашого міста наражаються на кліщів саме в моменти відпочинку на природі, в лісовій смузі, біля водойм або під час польових робіт. Перші покуси почали відзначалися вже в березні місяці цього року. Зараження на Лайм-бореліоз відбулося при укусі кліщом у в паркових зонах та садибах за місцем мешкання ( 14 випадків), на дачних ділянках (2), під час польових робіт в смт Радушному (1), під час відпочинку на базі в с. Іскрівка Кіровоградської обл., в лісовій смузі Новомосковського району Дніпропетровської обл. (2) та по одному випадку в паркових зонах за кордоном (1- в Словенії, 1 – в Польщі). Найчастіше кліщі виявлялися на ногах(в 11 випадках).

Хвороба Лайма - це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків. Ознаками хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше – сонливість, запаморочення, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з’являтись так звані блукаючі еритеми червоного кольору. При пізньому чи взагалі відсутньому лікуванні хвороба може привести до інвалідності.

Для визначення попадання збудника (борелій) в організм людини, необхідно провести лабораторне дослідження кліща, який вкусив (огляд під мікроскопом). Крім того, бувають випадки, що людина вчасно не побачила присмоктування кліща, або не змогла його зняти та доставити на дослідження. В таких випадках постраждалим проводиться аналіз сироватки крові на наявність імуноглобулінів М та G, які свідчать про інфікованість людини та давність інфікування. Цей метод добрий тим, що захворювання можна виявити ще до появи клінічних проявів, і відповідно, змінити терміни та інтенсивність лікування.

Перебування на природні може бути ризикованим, якщо не зважати на небезпеку кліщів. Останніми роками кліщі все частіше атакують в межах населених пунктів.Отже, дуже важливо уберегтися від даного захворювання, дотримуючись простих правил перебування на природі. Найбільш надійним захистом є світлий однотонний одяг, що щільно прилягає та захищає тіло. Штани повинні бути заправлені в шкарпетки, сорочки з довгими рукавами, капелюх, закрите взуття. Під час лісової мандрівки триматися середини стежки. Звільнити від сухої трави та гілок в радіусі 20-25 метрів місце для привалів, нічного сну. Регулярно оглядайте себе та своїх супутників: доки хижак обиратиме найсмачніший шматочок вашого тіла , ви його виявите, бо він присмоктується не відразу. Найбільше потрібно берегти голову, шию, живіт, місця під пахвами, молочними залозами. Вдома відразу змінити білизну, оглянути її, випрати, попрасувати. Ні в якому разі не залишати її біля ліжка. Пам’ятайте, що витрушування не позбавляє кліщів. Обережними належить бути з принесеними з лісу квітами, тваринами (їх оглядати, мити, вичісувати).

Якщо ж трапилося нещастя все-таки бути укушеним кліщем, необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста в кабінет, який вирішить питання профілактичного лікування, лабораторного обстеження.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых