Як будуть навчатись школярі: у Довгинцівському районі Кривого Рогу обговорили усі можливі варіанти
У Довгинцівському районі Кривого Рогу вчора, 9 серпня, відбулися громадські обговорення формату навчання у 2023/24 н.р. В них взяли участь батьки (представників паралелі класів) та представники департаменту освіти та науки виконкому Криворізької міської ради.
Про це повідомляє кореспондент "Кривбас On-Line".
Як зазначила директорка департаменту освіти та науки виконкому міськради Тетяна Кріпак, наразі ще немає рекомендацій від міністерства освіти, як навчатися в наступному навчальному році, але освітяни вирішили обговорити з батьками можливі варіанти навчання.
«Міністерством освіти затвердженого наступний навчальний рік з 1 вересня 2023р. до 28 червня 2024р. Враховуючи тривоги додали місяць. Тому що, повинно бути не менше 175 навчальних днів, 30 днів канікул», - зауважила Кріпак.
Та головне, що зараз турбує освітян, представників міської ради та батьків - це безпека дітей.
Міносвіти наполягає на тому, щоб діти з регіонів в яких не ведуться бойові діє, та які не є окупованими навчалися в очному форматі. Проте пропонують батькам самим визначити в якому форматі буде навчатися їхня дитина. Пропонується три варіанти:
- онлайн навчання, як минулого року,
- змішане навчання, це коли частина уроків буде проходити у віддаленому режимі, а частина за партами в очному форматі;
- сімейне навчання (батьки самі організовують навчання своєї дитини, а школа лише перевіряє знання та видає відповідні сертифікати).
Нещодавно серед батьків було проведено експрес-опитування, в якому вони мали визначити вормат навчання дітей. Тетяна Кріпак озвучила результати цього голосування: в опитуванні взяли участь три тисячі батьків криворізьких школярів. 53% з них проголосували за онлайн-навчання, 47% - за змішане навчання і частина за оффлайн.
«Яку форму навчання виберуть батьки для своєї дитини - так і буде навчатися ця дитина. Вас ніхто не змушує навчатися офлайн (в школі). Вся відповідальність на батьках. Вчителі гарантують, що дитина під час тривоги буде в укритті. Ми маємо дати можливість: он, оф, чи змішана. Вибір за вами - за кожними батьками для їх окремої дитини», - зауважила Кріпак.
Вчителі зазначають, кожна школа готує різні варіанти навчання.
1) Вчитель сидить в класі з дітьми які обрали офлайн, а на камеру його бачать діти які сидять онлайн (дома).
2) Або дітей офлайн (в школі) вчить один вчитель, а онлайн (дома) інший.
Варіанти будуть вибиратися відповідно до технічних можливостей шкіл, та можливостей вчителів. Кожен заклад індивідуальний.
Що стосується безпосередньо безпеки дітей. Батьки мають розуміти, що в Кривому Розі, і в районі немає сертифікованих бомбосховищ. У школах готують укриття, які не можуть захистити від прямого влучання ракети, проте можуть захистити від ураження уламками, склом тощо, якщо вибух стався поблизу. Так у школах тири - облаштували під тимчасові схованки. Також готують підвали. Там робляться ремонти. Ці споруди повинні бути заглиблені на 175 см, розширені двері, встановлені сан.вузли. Кожне таке укриття перевіряють представники ДСНС, та приймають рішення, чи можна його експлуатувати.
Що стосується таких укриттів у школах Довгинцівського району, то картина наступна: 84 школа -ні, 89-ні, 94-є, 90- ні, 24-ремонт, 108-є, 65-ремонт, вальдорфська-ні, 9-тир, 87-ні, 129-ні, 130-є, 88-є.
З 20 серпня батькам необхідно буде прийти до школи та написати заяву на форму навчання, її у будь-який момент можна буде замінити, обравши іншу форму навчання (написавши іншу заяву).
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
Криворожанка Анастасія Федорчук здобула "золото" на Кубку світу з кіокушин карате
16:42, 25 ноя 2024
17:26, 25 ноя 2024
КОММЕНТАРИИ — 0