--.-° --% 0мм

Як діяти в умовах жорсткої економії води: інструкція від КП «Кривбасводоканал»

08:26, 14 июн 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

У пресслужбі КП Кривбасводоканал опублікували додаткову інструкцію, якої мають дотримуватись усі криворіжці, аби допомогти стабілізувати ситуацію з водопостачанням у місті.

«Завжди маємо вдома запас питної (вода з крану/водорозбірної колонки) та технічної (використана питна/ вода з водойми) води. ЗАВЖДИ, навіть у мирний час.

 Хтось в родині роками скирдує порожні пластикові/скляні  пляшки? Обійміть, скажіть "дякую!" і наповніть їх водою. А також відра, миски, каструлі тощо. З часом на дні утвориться осад 50-ти відтінків зеленого й коричневого. Це - нормально! Фахівці лабораторії контролю якості Кривбасводоканалу давно закодувалися від сну, і невпинно продовжують щогодинний моніторинг усієї наявної у місті води за законодавчо встановленими санітарно-епідеміологічними показниками. В разі потреби використання ваших НЗ:

 потихеньку з ємності злийте світлу частину води;

прокип'ятіть її перед використанням;

 утилізуйте осад;

наберіть свіжої води.

Для багатоповерхівок. Пам'ятаємо про межу відповідальності виконавців комунальних послуг. Водоканал обслуговує вуличні та квартальні водоводи. Керуюча компанія відповідає за всі внутрішньобудинкові мережі; на ваших плечах лежить все, що відбувається у власній квартирі. БЕЗУМОВНО, зараз не на часі займатися комунальним футболом, але раціонально використовувати робочий час комунальників під силу кожному.

Отже, йдемо від зворотного: якщо у вашій квартирі щойно була вода, хоч і з малим тиском, але раптом зникла, в першу чергу слід зазирнути в соцмережі Кривбасводоканалу (ФБ, вайбер ), - чи не сталася аварія. Якщо все добре, перевіряємо вдома вентилі  й труби, - чи не потекло десь, чи не забилися брудом фільтри перед лічильником або сіточки змішувача, тощо. Якщовсе гаразд,  -  звертаємось до управителя, чи не трапилася біда у підвалі. Далі - по ситуації.

Водовідведення. Завжди маємо вдома запас води для змиву унітазу. Із розрахунку, що на один повноцінний змив витрачається щонайменше 14 літрів води. Тут згодиться вода після купання, або просто з водойми тощо.

Будь ласка, суворо слідкуйте за сміттям, яке може потрапити  до мереж водовідведення. Залишки їжі й жиру з посуду збирайте серветкою до смітнички. Не залишайте ганчірку після миття підлоги у відрі. За законами підлості саме у найважчий час її можна ненавмисно змити до унітазу. Використані засоби особистої гігієни, - маски, прокладки, підгузки, ВОЛОГІ СЕРВЕТКИ, мають відразу направлятися до смітника. Час, витрачений слюсарями на усунення засмічень, можна витратити з більшою користю.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых