О. Вілкул: Кривий Ріг місто – фортеця, а криворіжці – самовіддані люди! Героїчні дії людей, що запобігли загрозі підтоплення міста після терористичної ракетної атаки країни-агресора - це ще раз довели
У Кривому Розі начальник Військової адміністрації Олександр Вілкул та в.о. міського голови Юрій Вілкул вручили міські нагороди криворіжцям, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, яка сталася в наслідок ракетного удару країни агресора по гідроспорудам міста.
«Кожен з рятувальників, енергетиків, водіїв, працівників комунальних та промислових підприємств, правоохоронців та всіх хто працював, ризикуючи власним життям, ліквідуючи аварію на дамбі Карачунівського водосховища – справжній герой!», - підкреслив під час зустрічі Олександр Вілкул.
14, 15 та 16 вересня відбулася терористична атака по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу. За три дні 13 крилатих ракет - «Іскандери», «Ікси» і «Кінжали» - було випущено ворогом по місту та по критично важливій гідротехнічній споруді. Це був виклик для всього Кривого Рогу. Руйнування були дуже серйозні. Три райони міста, в яких проживає понад 150 тисяч мешканців, були на межі повного затоплення. У місті одразу був створений Штаб із ліквідації наслідків аварії. Його очолив начальник Військової адміністрації Олександр Вілкул, який об'єднав керівників та представників рятувальних, комунальних, аварійних та промислових структур міста, які працювали на місці аварії цілодобово.
Всі служби спрацювали максимально злагоджено. Оперативно було відновлено водопостачання міста. Вже за добу після перших ударів, завдяки невідкладним заходам, рівень води у річці Інгулець почав стабілізуватися. На самих гідротехнічних спорудах було проведено великий обсяг робіт не лише з ліквідації руйнувань, а й щодо посилення та додаткового захисту конструкцій.
«Я вкотре переконався, що наш Кривий Ріг місто – фортеця, а криворіжці – самовіддані люди! Про це свідчить й те, як наші бійці протистоять ворогу на полі бою, і як ми змогли за короткий час перелаштуватися під військові потреби. Коли орки вгатили по дамбі, місто стояло на порозі катастрофічних наслідків. Рішення доводилося приймати практично щохвилини, тому що ситуація була критична. Ніхто в Україні не мав такого досвіду, до цього ворог не завдав ударів по великим гідроспорудам. Але ми впоралися й все змогли! У тому числі й завдяки проведеним великим інженерним роботам та екстреним заходам. Таким, як контрольовані підриви гідротехнічних споруд нижче за течією, які дали необхідний результат. Але головне – це самовіддана праця кожного, хто
брав участь у ліквідації аварії. Ви – справжні герої!», - зазначив Олександр Вілкул.
Паралельно з роботами по ліквідації аварії була вчасно організована тимчасова евакуація мешканців з понад 20 вулиць Інгулецького та Центрально-Міського районів. Також, проводилась відкачка води з домоволодінь криворіжців, а це більше 130 підтоплених будинків та дач. Було відкачано понад 4500 м3 води. За завданням начальника Військової адміністрації О. Вілкула для зручності людей, чиї будинки постраждали, працівники соціальних служб виїжджали безпосередньо в райони, де відбулися затоплення. Вони допомагали постраждалим оформляти заявки на допомогу з міського бюджету та оформляти повідомлення про пошкоджене майно через застосунок «Дія» для отримання державної допомоги. Наразі тривають виплати з міського бюджету - вже надана матеріальна допомога 77 сім’ям криворіжців, й ще 50 отримають її найближчим часом.
«Я впевнений, що події тих вересневих днів увійдуть в історію Кривбасу як приклад чітких, злагоджених та ефективних дій усієї криворізької команди. Я щиро дякую всім - працівникам ДСНС, «Кривбаспромводопостачання», «Кривбасводоканалу», енергетикам, правоохоронним органам, промисловим підприємствам, міському та районним виконкомам, комунальникам. Дякую кожному, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії, у тому числі ризикуючи власним життям. Я вже направив начальнику Дніпропетровської ОВА подання про клопотання перед Президентом України щодо нагородження орденом «За заслуги» ІІІ ступеня 8-ми учасників ліквідації цієї аварії, у тому числі й Смірнова Валентина Валентиновича - посмертно. Схиляю голову перед мужністю загиблого співробітника комунального підприємства "Сансервіс", якому було тільки 38 років. Він відважно виконав свій обов'язок. У нього був свій фронт. І він відстояв його до кінця. Вічна слава герою!», - підкреслив Олександр Вілкул.
Сьогодні Кривий Ріг живе та працює. Повністю забезпечено роботу всіх комунальних підприємств, міського транспорту, медичних та соціальних установ. Усі органи влади чітко виконують свої функції. Ситуація у місті повністю контролюється Військовою адміністрацією та ЗСУ.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
У Кривому Розі нагородили переможців конкурсу-пленеру «Парки та сквери міста. Нескорена весна 2024»
16:09, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
Криворожанка Анастасія Федорчук здобула "золото" на Кубку світу з кіокушин карате
16:42, 25 ноя 2024
17:26, 25 ноя 2024
КОММЕНТАРИИ — 0