--.-° --% 0мм

ArcelorMittal: чисте повітря Казахстану, чи право на виживання криворізьких металургів?

16:22, 7 сен 2022 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Голова правління компанії «АрселорМіттал» Лакшмі Міттал зустрівся з президентом Казахстану Токаєвим та заявив про намір найближчим часом інвестувати 1 мільярд доларів у реалізацію великих проектів з охорони навколишнього середовища Казахстану.

Про це повідомляє пресслужба АО «АрселорМіттал Теміртау».

Зазначається, що найближчим часом підприємство має намір висадити 100 000 саджанців дерев до кінця 2022 года, та 500 000 - до 2026 року.

Також фінанси будуть спрямовані на промислову безпеку та сталий розвиток виробничих потужностей казахстанського підрозділу.

Тим часом до криворізького підприємства «АрселорМіттал Кривий Ріг», ArcelorMittal схоже, взагалі втратив інтерес. Нагадаємо, нещодавно гендиректор АМКР заявив, що не збирається "вічно підтримувати" 26 тис працівників.

Поки майже усі країни світу підтримують Україну у найскрутніший для країни час, АМКР погрожує лишити своїх працівників без роботи. Тобто поки завод приносив прибуток, він був цікавий для корпорації, у скруті ж і підприємство, і працівники виявились непотрібними. Свою увагу ArcelorMittal  переключив на Казахстан, де поки що можна заробити грошей.

Зазначимо, що фонд оплати праці, згідно прес-релізів АрселорМіттал Кривий Ріг на 2021 рік складав близько 3 млрд грн, це приблизно 75 млн доларів. Тобто мільярду доларів, які ArcelorMittal має намір інвестувати у навколишнє середовище Казахстану вистачило б на виплату зарплат криворізьким металургам протягом 13 років. Але підприємство не вбачає за потрібне підтримувати своїх працівників, мовляв, коштів немає через суттєве здороження енргоресурсів та витрат на транспортування продукції. Однак і тут не все так однозначно. Як повідомляє агентство Bloomberg, ArcelorMittal SA підвищує європейські ціни на сталь, намагаючись перекласти вищі витрати на енергію на клієнтів.

«Ціни на гарячекатаний рулон, поставлений у листопаді, будуть підвищені на 13% до 850 євро за тонну, повідомило джерело, знайоме із ситуацією. Цей крок, про який вперше повідомило Argus Media, покликаний компенсувати зростання виробничих витрат, частково викликане енергетичною кризою, що триває в Європі», - пише видання.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых