О.Вілкул: «На Дніпропетровщині створені всі можливості для розвитку національних товариств»
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул у рамках відзначення Дня слов’янської писемності та культури провів круглий стіл на тему «Словянський світ перед лицем викликів сучасності».
У заході взяли участь почесні гості: Тамара Хорошун – перший секретар посольства Республіки Білорусь в Україні, Віталій Богданов – консул Російської Федерації в Харкові, а також голова обласної ради Євген Удод та митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.
Дні слов'янської писемності та культури стали вже доброю традицією для Дніпропетровщини та України. Вони відзначаються в день святих Кирила та Мефодія – первоучителів і просвітителів слов'янських.
Звертаючись до присутніх, Олександр Вілкул наголосив, що багато в чому завдяки духовно-просвітницькій діяльності Кирила та Мефодія, сьогодні можна говорити про багатонаціональний слов'янський світ, об'єднаний писемністю, близькими мовами, спільними християнськими цінностями й культурними традиціями.
«Слов'янська писемність як найважливіша культурна спадщина слов'янського світу дозволяє нам вийти за рамки державних кордонів, розширюючи можливості для плідної співпраці як в духовно-культурній сфері, так і в економіці», – сказав губернатор. За його словами, перебуваючи в самому серці слов'янського світу, Дніпропетровщина та Україна мають унікальну можливість розвитку співпраці з цілою низкою країн, близьких за духом, цінностями і культурою.
На території області наразі активно працюють різні національно-культурні центри, які сприяють гармонійному розвитку наших народів. Це і «Російський центр» при обласній бібліотеці. І Центр польської культури ім. Кароля Войтили, і Товариство ім. Шопена, і Білоруське товариство «Білоруси Придніпров'я». «На Дніпропетровщині створені всі можливості для розвитку національних товариств», – сказав Олександр Вілкул.
«Слов'янський світ є невід'ємною частиною загальноєвропейської цивілізації», – підкреслив губернатор. І сьогодні, на його переконання, у період глобалізації, коли кордони й бар'єри між країнами все більше стираються, збереження й розвиток слов’янського світу є запорукою збереження й розвитку ідентичності та самобутності всієї європейської цивілізації.
«Адже мова йде про більш ніж тисячолітню духовно-культурну спадщину, яка визначає слов’янські народи як давню європейську цивілізацію і яка вписана в загальноєвропейську духовно-культурну скарбницю», – підсумував він.
У свою чергу голова обласної ради Євген Удод зазначив, що в Дніпропетровську з ініціативи облради Обласна наукова бібліотека носить імена первоучителів слов’янських Кирила та Мефодія. Він наголосив, що завдяки подвижництву цих святих слов'янські народи отримали писемність і прийняли християнство раніше, ніж більшість народів сучасної Європи. «Народи, що мають таке духовне багатство, можуть з оптимізмом дивитися в майбутнє», – сказав голова обласної ради.
Популярное
Кулінарний блог А. Паукової: Вершкові картопляні ньокі з креветками, чері та шпинатом
17:00, 12 июн 2024
Кулінарний блог А. Паукової: Десерт за 3 хвилини - без желатину та збивання! Літня лимонна насолода
17:46, 30 июн 2024
16:21, 27 июн 2024
17:18, 2 июл 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0