-4.5° 86% 758мм

Олександр Вілкул: «Наше завдання – скоротити шлях дитини з інтерната в сім’ю»

15:17, 18 май 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Олександр Вілкул: «Наше завдання – скоротити шлях дитини з інтерната в сім’ю»Губернатор Олександр Вілкул підписав Меморандум про співпрацю з директором благодійного фонду Ріната Ахметова “Розвиток України” Анатолієм Заболотним. Дніпропетровщина – перша в Україні область, яка підписала такий Меморандум в рамках реалізації національного проекту «Розвиток сімейних форм виховання».

«Кожна дитина повинна виховуватися в сім’ї. У Європі вже не існує дитячих будинків інтернатного типу. Європейці віддали пріоритет сімейним формам виховання. Не треба вибирати між поганою сім'єю і гарним інтернатом. Потрібно вибирати між поганою сім'єю і  гарною родиною. Альтернативою поганій родині є дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї»,- сказав Олександр Вілкул.

На Дніпропетровщині проводиться активна робота щодо розвитку сімейних форм виховання – дитячих будяків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей. Наразі в регіоні функціонує 42 дитячих будинки сімейного типу та 255 прийомних сімей, де виховується 724 дитини. У 2009 році в ДБСТ та прийомних сім'ях виховувалося 6,1% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від їх загальної кількості. У 2010 році цей показник виріс до 7,2%.

«Ми повинні реформувати традиційні дитячі будинки в дитячі будинки сімейного типу та збільшувати кількість прийомних сімей. Особливий акцент ми повинні зробити на те, щоб спростити для майбутніх батьків процес створення таких форм виховання дітей. Наше завдання - скоротити шлях дитини з інтернату в сім'ю», - наголосив губернатор.

За його словами, підписання Меморандуму дасть новий поштовх до реформування системи інтернатних закладів області для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обласна влада разом із Фондом реалізовуватиме благодійні ініціативи для створення ДБСТ та підтримуватиме сім’ї, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.  

Директор фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний зазначив: «Сімейні цінності – пріоритет для фонду, і ми раді, що губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул поділяє наше основне переконання: дитина має жити та виховуватися в родині». Та додав: «В останні роки Україна демонструє явний прорив у питанні влаштування дітей-сиріт в сім’ю - 2010-го року національне всиновлення значно переважило іноземне (для порівняння: у 2005 році українці всиновили 1479 дітей, іноземці – 2400, а через 5 років за кордон виїхало 1240 дітей, натомість українські сім’ї взяли у виховання 2380 дітей з інтернатних закладів).

Однак проблема не вирішена – в Україні понад 100 тис. дітей-сиріт. У Дніпропетровській області ця проблема найближчим часом буде вирішена – фонд разом із облдержадміністрацією, громадськими організаціями, незалежними експертами, представниками державних органів розробить для області стратегію реформування інтернатних закладів та сприятиме розвитку сімейних форм виховання. Ми вже домовилися про перші кроки: це створення 3 дитячих будинків сімейного типу, а також центру по роботі із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах (це попередить так зване соціальне сирітство). Протягом двох місяців інформація про всіх дітей з інтернатних закладів Дніпропетровщини  буде на порталі з всиновлення http://sirotstvy.net і, сподіваємося, вони швидко знайдуть своїх нових батьків».

Сьогодні на обліку в регіоні знаходиться 9 тис 837 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 558 дітей менше, ніж у минулому році. З них близько 23%, або 2 тис 300 дітей, виховуються в дитячих закладах інтернатного типу.
    
Довідка:

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створює за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых