О. Вілкул: У Кривому Розі завершився один із найбільших проєктів з покращення водопостачання – прокладено 21 км нового водогону для понад 35 тисяч мешканців північної частини міста
У Кривому Розі завершено ще один етап важливого інфраструктурного проєкту – капітального ремонту магістрального водогону від Тернівської насосної станції до ВНС-1. Цей водопровід забезпечує водою понад 35 тисяч мешканців північної частини міста – мікрорайону Даманський, житломасиву Північного ГЗК, селище Веселі Терни, а також селище Сергіївка та Кам’яне поле.
Масштабна інфраструктура для надійного водопостачання
Проєкт реалізується в рамках комплексної муніципальної «Програми з відновлення мереж водопостачання». Він передбачав прокладення 21 км сучасних поліетиленових труб діаметром 630 мм замість зношених сталевих, встановлених більш ніж півстоліття тому - у 1972 році. Заміну важливої ділянки водогону завершили із випередженням графіка.
«Крок за кроком ми змінюємо водопровідну систему міста на сучасну, надійну, розраховану на десятиліття. Це не лише заміна труб – це стратегічна інвестиція в безпечне майбутнє. Цей проєкт критично важливий для десятків тисяч мешканців та роботи трьох котелень, які забезпечують тепло в осінньо-зимовий період.
Підкреслю, що це вже другий великий магістральний водогін, який ми зробили у цьому році. В Інгулецькому районі, у партнерстві з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, ми замінили магістральний водогін, що забезпечує водою не тільки Інгулецький район, але і є важливою складовою системи для понад 300 тис жителів.
Загалом, зараз мешканці бачать практично у всіх районах міста так звані «розкопи», що проводить «Водоканал». Це означає, що проводиться заміна труб. І по завершенню робіт обов’язково буде проведений благоустрій. Дякую всім, хто щодня працює на лінії фронту комунальної безпеки міста», – наголосив голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.
Виклики, які подолали
Цей водогін – єдине джерело води для північної частиниКривого Рогу. За останні роки на цій ділянці водної інфраструктури міста зафіксували понад 190 аварій, що несло ризики постійних витоків, зниження тиску в системі, особливо на верхніх поверхах, а також перебоїв у водопостачанні. Ситуацію ускладнювали гідроудари, спричинені вимкненнями електроенергії, а також пошкодження мереж внаслідок обстрілів.
«Знищення Каховської ГЕС стало найбільшою техногенною катастрофою в Європі з часів Другої світової. Наше місто постраждало найбільше. Була реальна загроза повної втрати водопостачання для понад 700 тисяч людей. Ми впорались, але система сильно постраждала. Сьогодні ми ремонтуємо не просто труби – ми відновлюємо без перебільшення життєво важливу інфраструктуру», – зазначив заступник міського голови Сергій Мілютін.
Партнерство з ЮНІСЕФ
Масштабний проєкт виконується за підтримки міжнародного фонду ЮНІСЕФ, який виступив стратегічним партнером Кривого Рогу у зміцненні водної інфраструктури. «Ми вдячні нашим міжнародним партнерам – зокрема ЮНІСЕФ – за фінансування, експертну підтримку, обладнання. Завдяки спільним зусиллям ми довели, що навіть у найскладніших умовах можливо втілювати масштабні інфраструктурні рішення», – підкреслив Сергій Марков, директор КП «Кривбасводоканал».
Важливість проєкту та його вплив
Проєкт дозволить не лише стабілізувати тиск і забезпечити надійне водопостачання, а й покращити якість життя тисяч мешканців. Важливо, що навіть під час виконання складних робіт подача води не припиняється.
«Ми вдячні фахівцям “Кривбасводоканалу” за їхню щоденну працю в умовах певного дефіциту кадрів, частих блекаутів, під обстрілами та повітряними тривогами. Попри все це лише за 3 роки війни ремонтні бригадипідприємства замінили 66,4 км водогонів. Це - титанічна робота, результати якої щодня відчувають усі мешканці міста», – наголосив заступник міського голови Олександр Катриченко.
Кривий Ріг – місто, що розвивається
Реалізація «Програми з відновлення мереж водопостачання» – це системна відповідь на виклики війни, а також – приклад успішної інтеграції міжнародної допомоги, інженерного планування, впровадження європейських стандартів, професіоналізму та відповідальності. Кривий Ріг залишається містом, яке не просто тримається – а стає сильнішим. І з кожною новою трубою – ми робимо його більш безпечним та комфортним для життя.
Також масштабні проєкти зараз виконуються і в інших районах Кривого Рогу
Заступник міського голови Кривого Рогу Олександр Катриченко перерахував низку ключових проєктів, щореалізуються «Кривбасводоканалом» на території міста:
- комплексний проект із заміни водопровідних мереж на мікрорайоні 5-й Зарічний (де лише офіційно проживають 16 тисяч споживачів).
- заміна аварійних ділянок мереж водопостачання північної частини міста - м-н Даманський, мікрорайон Північний ГЗК– це труби, водо- та теплопостачання).
- села Тернівського району – це ще 12 км труб.
- прокладання нового колектора діаметром до 1200 мм та довжиною 729 м між мікрорайонами «Сонячний» та«Східний-2».
- капітальний ремонт 0,75 км водоводу діаметром 400 мм по вул. Параджанова.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»
Популярное
Пішла з дому і не повернулася: у Кривому Розі безвісті зникла неповнолітня дівчинка
14:26, 25 фев 2025
Трамп після інавгурації зробив перші заяви про війну в Україні та зустріч із путіним
08:26, 21 янв 2025
Топ обсуждаемых
07:44, 11 июл 2025
КОММЕНТАРИИ — 0