У Кривому Розі пройшов форум лідерів учнівського самоврядування Міської асоціації дитячих об'єднань «Створюємо себе – обираємо орієнтири» за підтримки ЮНІСЕФ
Захід об’єднав близько 100 представників учнівської молоді міста. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул привітавучасників форуму та вручив 12 випускникам МАДО сертифікати. «Вже понад 20 років Міська асоціація дитячих об’єднань є майданчиком для обміну позитивним досвідом, започаткування цікавих лідерських справ, проведення конкурсів, акцій, проєктів, квестів, флешмобів, марафонів, міжнародних тренінгових програм.
Приємно усвідомлювати, що на сьогодні, у Кривому Розі дитячим рухом охоплено близько 48 тисяч дітей. Трішки заздрю вашому насиченому, активному шкільному життю, яке, навіть у період воєнного стану, не зупиняється. Ми все для цього робимо! Хочу вкотре підкреслити - місто відкрите до ініціатив та нових, «свіжих», креативних ідей. Ми хочемо і прагнемо робити все для того, щоб молодь бачила перспективу у рідному Кривому Розі, жила тут, працювала і розвивала його», - наголосив О. Вілкул.
Цьогоріч до форуму вперше долучився ЮНІСЕФ, створивши тематичну секцію «Брифінг з представниками органів учнівського самоврядування», яка об’єднала 42 учасники: учнів, педагогів та представників місцевої влади. Сесія відбулась у форматі «Острівців діалогу», модераторами яких виступили фахівці ЮНІСЕФ. Такий формат забезпечив рівноправну участь усіх учасників — незалежно від віку чи ролі — та відкриту розмову про потреби, бачення та виклики у сфері освіти.
«Діти мають право не лише на освіту, а й на участь у процесах, що її формують. Ми в ЮНІСЕФ переконані, що відкритий діалог між учнями, вчителями та владою — це не виняток, а новий стандарт. Такі зустрічі, як сьогоднішня в Кривому Розі, — це приклад того, як формується довіра, а разом із нею — спільні рішення, що дійсно враховують потреби дітей,» — зазначив Пабло де Паскуаль, Керівник Дніпровського регіонального офісу ЮНІСЕФ.
Діалогова сесія стала частиною великого форуму та додала до нього простір змістовної взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу. Такий формат сприяє відкритості, формує довіру та дозволяє дітям бути не лише слухачами, а й ініціаторами змін. Для ЮНІСЕФ та влади міста це — важливий крок у побудові інклюзивного освітнього середовища, де голос кожної дитини має вагу.
У рамках своєї сесії команда GLOBA 22 провела інтерактивну гру про молдіжне волонтерство, яка дозволила учасникам змоделювати різні можелі у створенні та рішення важливих соціальних питань. Також відбувся психологічний тренінг «Острів можливостей», під час якого учні працювали з темами стресу, ресурсності та відновлення.
Під час панельної дискусії президенти шкільних дитячих об’єднань, представники районних органів учнівського самоврядування, міської влади, громадських об’єднань міста, керівники органів управління освітою, педагоги, сертифіковані тренери лідерських, економічних, волонтерських міжнародних програм, представники та криворізького молодіжного центру обговорили питання підтримки та розвитку лідерського руху, участі молоді у грантових проєктах та співпрацю з Міжнародними громадськими організаціями.
«Дуже приємно, що керівництво міста, голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул підтримують лідерський учнівський рух. Адже ми розуміємо і говоримо дітям про те, що саме в їхніх руках майбутнє нашого міста й України», -. сказала Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти і науки.
Олександр Вілкул підкреслив: «У Кривому Розі створено цілу екосистему підтримки розвитку молоді. Ми створили Молодіжний центр, який об’єднав прогресивну молодь. Це - майданчик для втілення проєктів, ідей та бачень щодо розвитку міста. Створені Клуби фінансової грамотності у 20 ліцеях. Реалізується Програма ЮНІСЕФ «UPSHIFT - 22 команди-переможці вже отримали гранти в розмірі по 2 тис. доларів на реалізацію своїх проєктів.
Відкриті десятки цифрових освітніх центрів, створюються DigitalArt центри, створено 8 сучасних навчально-практичних Центрів для навчання затребуваним професіям, проєкт«Спільно Кемп.
Громади» з креативної економіки, творчі лабораторії, поп-арти, майстер-класи з креативного мислення - та ще багато інших проєктів вже працюють».
У межах проєкту «Створюємо себе – створюємо Україну» пройшло 500 заходів до них долучилися майже 30 000 учнів.
«Цей навчальний рік був для нас роком натхнення, зростання і справжнього лідерства. Ми плідно попрацювали з лідерами нашого ліцею — тими, хто не боїться брати на себе відповідальність, творити зміни й вести за собою інших.Дякуємо нашим активним, сміливим, ініціативним за активність, ініціативність і справжнє бажання творити зміни. Бо змінюючи себе — ми дійсно створюємо нову Україну!»,- сказала Анастасія Глотенко, учениця 11 класу Криворізького ліцею №95, випускниця МАДО.
Популярное
14:42, 25 окт 2024
Пішла з дому і не повернулася: у Кривому Розі безвісті зникла неповнолітня дівчинка
14:26, 25 фев 2025
10:38, 21 окт 2024
17:02, 24 окт 2024
Топ обсуждаемых
10:09, 16 май 2025
У Кривому Розі під колеса авто потрапила жінка, постраждала померла на місці аварії
10:24, 16 май 2025
КОММЕНТАРИИ — 0