Олександр Вілкул з військовими та керівництвом Укрпошти взяли участь в погашені поштової марки «Доброго вечора, ми з України»
На поштовій марці «Доброго вечора, ми з України» відтворено реальні події, які мали місце на Миколаївщині, поблизу Баштанки: український трактор тягне покинутий російський танк. Ці події відбулися завдяки тому, що колона з майже трьохсот одиниць ворожої військової техніки, що йшла з Півдня для захвату Кривого Рогу, була зупинена у передмісті.
Полковник Національної гвардії Олександр Пискун під час заходу розповів деталі військової операції, завдяки якої відбулися події, що зараз зображені на марці.
«Сьогодні про це вже можна казати. Для того, щоб зупинити колону, на в’їзді до Кривого Рогу за командою Олександра Вілкула були поставлені найбільші в світі вантажні автомобілі – БелАЗи. Російська броньована техніка не мала можливості їх зрушити з місця і колона була змушена зупинитися. Нагадаю, що тоді, на початку березня, йшли дощі і танки не могли їхати по ґрунту, рух був можливий тільки по асфальту. Коли авангард колони зупинився перед Кривим Рогом, Вілкул передав координати де знаходяться частини російської колони і українська штурмова авіація та вертолітники знищили частину техніки, ще частину – росіяни просто кинули. Це було , в тому числі, біля Баштанки. Після того героїчні українські фермери відтягнули цю техніку на тракторах. Частина з цієї техніки після ремонту почала працювати в українських збройних силах, в тому числі, для оборони Кривого Рогу», - розповів полковник Пискун.
Начальник Військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул сказав: «У дитинстві, як і багато інших хлопців, я збирав марки. Проте, мабуть найголовнішою маркою мого життя є ця, адже вона присвячена подіям, в яких ми безпосередньо приймали учать – в захисті Кривого Рогу, в захисті України. Мені дуже подобається основна ідея: показати сміливість і винахідливість українського народу, який навіть без зброї і спеціального транспорту наближає нашу перемогу. У Великобританії після подій біля Баштанки жартували, що після двох тижнів війни фермери в Україні вже стали п'ятою за силою армією Європи, а бронетехніки в них більше, ніж у британських збройних силах».
Заступник директора філії Укрпошти з операційної діяльності Максим Демченко сказав: «Сьогодні у нас дуже приємна подія, ми у День Державності України випустили четверту тематичну патріотичну марку й виконуємо спецпогашення у Кривому Розі. Вважаю, що марка буде дуже популярною, я теж при голосуванні віддав свій голос саме за цей ескіз. Марка присвячена звичайним людям, які роблять все належне на цій війні заради нашої Перемоги!»
Фразу “Доброго вечора, ми з України” вперше сказав Марко Галаневич, учасник гурту “Даха Браха”, потім музичний гурт Probass&Hardy використав її для свого треку, який вийшов ще минулого року, а став відомим і улюбленим в Україні і всьому світі з початком повномасштабної війни.
Для того, щоб вибрати який ескіз буде надруковано на марці, Укрпошта провела голосування у соцмережах. Загалом проголосувало майже 834 тис українців у соцмережах Укрпошти та застосунку Дія. Перше місце отримав ескіз дизайнерки Анастасії Бондарець саме з трактором і танком, він набрав 340 тисяч голосів.
«Сама назва «Доброго вечора, ми з України!» вона надихаюча. А мене, як і весь світ, вразили наші аграрії, адже це вперше у світовій історії війн аграрії допомагають військовим. І цей трактор, що тягне за собою розбиту ворожу техніку, аби її відремонтували та поставили на озброєння нашим військовим - це алегорія на те, як кожен українець робить все від нього залежне, у силу своїх можливостей, аби наблизити нашу перемогу», - розказала про свою ідею Анастасія Бондарець.
Тираж і місце продажу марки: тираж поштової марки «Доброго вечора, ми з України» 5 млн примірників, з яких 3 млн - для оплати поштових відправлень по Україні та 2 млн – для оплати міжнародної поштової кореспонденції. Марка буде продаватися у всіх міських відділеннях, онлайн-магазині на сайті Укрпошти та онлайн-майданчиках партнерів.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0