--.-° --% 0мм

Криворізький найшвидший: фахівці перевірили швидкість трамваїв в українських містах

09:08, 12 фев 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Середня швидкість трамваїв в містах України становить 13,5 км/год. Цей показник не відповідає державним будівельним нормам ДБН Б.2.2-12:2019 "Планування та забудова територій", які передбачають маршрутну швидкість цього виду електротранспорту 15-20 км/год. Цього рівня досягають менше третини усіх чинних трамвайних маршрутів у країні, а серед міст – лише два міста. Про це свідчить дослідження, проведене громадською організацією "Vision Zero", повідомляє сайт Асоціації “Енергоефективні міста України”.

Найшвидшими є трамвайні мережі Кривого Рогу (15,4 км/год), Києва (15 км/год) та Запоріжжя (14,7 км/год). На думку авторів дослідження, гарні показники цих міст викликані тим, що вони мають значно більшу кількість трамвайних ліній на відокремленому полотні та на вулицях без інтенсивного руху автомобілів, ніж інші міста. Найповільніше трамваї курсують у Дружківці (11,8 км/год), Львові (12,1 км/год) та Конотопі (12,2 км/год).

"Низька маршрутна швидкість є індикатором системних проблем: деградуючий стан інфраструктури, який не дозволяє рухатись швидше навіть відносно новим трамваям; неоптимальне планування вулиць, коли трамваї рухаються суміщено з автомобільним рухом й автомобільні затори блокують рух трамваїв; застарілий рухомий склад, який не здатний підтримувати швидкість в межах ДБН", йдеться в дослідженні.

Показовим є приклад Львова, де міська рада активно працює над покращенням та популяризацією трамвая. Попри це, серйозні інфраструктурні проблеми та низка об'єктивних факторів (рельєф, криві малого радіуса, рух у спільному потоці з автотранспортом) створюють обмеження для швидкості трамваїв. 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых

Погода на 19 лютого

20:00, 18 фев 2024

0