--.-° --% 0мм

В 2010 році на Дніпропетровщині фінансування позашкільних навчальних закладів збільшено на 50%

16:45, 26 ноя 2010 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

озашкільних навчальних закладівГолова облдержадміністрації Олександр Вілкул провів засідання колегії облдержадміністрації, під час якого, зокрема, були розглянуті питання розвитку та вдосконалення позашкільної освіти в регіоні в 2008-2010 році.

Як зазначив Олександр Вілкул, у 2010 році фінансування позашкільних закладів обласного підпорядкування збільшено на 50 % і складає близько 14 млн грн. З місцевих бюджетів на утримання позашкільних закладів було виділено ще 53 млн грн. Завдяки збільшенню обсягів фінансування були покращені умови перебування дітей у закладах, проведена низка дитячих конкурсів та фестивалів.

«Дієвим засобом профілактики правопорушень, протидії негативним проявам у дитячому середовищі завжди була позашкільна освіта. Існуюча на Дніпропетровщині мережа позашкільних навчальних закладів створює умови для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді», - зазначив губернатор Олександр Вілкул.

За мережею позашкільної освіти Дніпропетровська область посідає перше місце в Україні. Нею охоплено 113 тис. дітей шкільного віку (32% від загальної чисельності.)
«Ми серйозно зацікавлені у виявленні та подальшому розвитку обдарованих і талановитих дітей», - підкреслив губернатор.

Переможцям обласного конкурсу “Обдаровані діти – надія України” в 29 номінаціях щороку вручається одноразова премія обласної державної адміністрації. Цієї нагороди удостоєно понад 500 юних обдарувань.

В 2010 році з обласного бюджету передбачено 712 тис грн на виплату стипендій 265 переможцям обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Дніпропетровського відділення Малої академії наук України.
Гордістю Дніпропетровщини є 14 стипендіатів Президента України.

«Позашкільна освіта – це система неперервної освіти, яка забезпечує розвиток здібностей дітей шкільного віку, задоволення їхніх інтересів, духовних потреб на шляху обрання майбутньої професії. Завдяки підтримці голови облдержадміністрації Олександра Вілкула фінансування обласних позашкільних навчальних закладів значно збільшено і забезпечує їх діяльність на належному рівні», - зазначила заступник начальника головного управління освіти і науки Наталія Овчаренко.

Всього в Дніпропетровській області функціонує 117 позашкільних закладів освіти, де налічується 5 263 гуртки, групи та інші творчі об’єднання. Їх відвідують 81 тис 970 учнів, що складає 22,1 % учнів загальноосвітніх навчальних закладів області. Близько 83 %, або 68 тис 35 дітей, взяли участь у районних, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях, змаганнях, з них 17 % - 3 тис 453 дитини вибороли призові місця в обласних та всеукраїнських конкурсах.

Окремим завданням, яке Олександр Вілкул поставив керівникам міст та районів, стало залучення молоді до занять фізичною культурою та спортом.

В цьому році обласною владою відкрито 100 спортивних майданчиків. Започатковано Програму навчання плаванню школярів на відкритій воді. Розпочалось будівництво льодового палацу на житловому масиві Красний камінь у м. Дніпропетровську. У найближчих планах – спорудження найбільшого в Україні аквапарку.  

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых