--.-° --% 0мм

День всиновлення: у Кривому Розі з початку року люблячі родини отримали 12 дітей

11:48, 18 сен 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Цьогоріч здійснено зміни в чинному законодавстві України і тепер День всиновлення в Україні відмічається 17 вересня, а не як було до цього – 30 вересня. Втім, зміна дати жодним чином не впливає на роботу Криворізької міської служби у справах дітей, служб у справах дітей в усіх районах нашого міста.

 «Всі наші спеціалісти працюють виважено, ретельно, системно, організовано, з розумінням та за покликом серця. Тож і до зміненої дати Дня усиновлення ми готові – як на рівні міста, так і в районах. А все тому, що ми працюємо для дітей та заради дітей – їхнього щасливого дитинства, гарних умов проживання, навчання та особистісного розвитку, їхнього здоров’я психологічного та фізичного. Спеціалісти служб у справах дітей вирішують питання забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування сімейними формами виховання», - зазначила заступник начальника міської служби у справах дітей Ірина Маруніч.

В Кривому Розі пріоритетною формою сімейного виховання визначено саме всиновлення. Зі зрозумілих причин, в цій роботі цьогоріч, як власне, й минулого року, великий вплив мають воєнні дії в Україні. До речі, значна кількість криворізьких діток, котрі підлягають всиновленню, була евакуйована з Кривого Рогу в більш безпечні регіони – за межі країни. Таку евакуацію здійснили в перші місяці початку війни.

Звичайно, що відсутність в місті значної кількості дітей, котрі підлягають влаштуванню в сімейні форми виховання, також вплинуло на цьогорічні загальноміські показники всиновлення. Так, цьогоріч усиновлено тільки 12 діток.

Станом на початок вересня поточного 2023 року, в Кривому Розі проживає 330 всиновлених дітей і це без врахування тих, кого раніше всиновили і вони вже досягли повноліття, тобто стали дорослими людьми.

Є така тенденція в питання всиновлення, що люди, котрі виявили бажання всиновити дитину, хочуть всиновити саме маленьку дитинку – віком до 5 рочків.

За статистичними даними, діток віком до 5 рочків, котрі підлягають всиновленню, в нашому місті лише 40. І тут треба враховувати ще один аспект – у цих діточок, звичайно не у всіх, є рідні, тобто біологічні, брати чи сестри. А, відповідно, до чинного українського законодавства, не можна розлучати рідних братів та сестер під час всиновлення. Звідси – ще одне поширене прохання кандидатів на батьків – всиновлювачів, аби дитинка не мала ані братика/братиків, ані сестричку/сестричок. Це ж, зрозуміло, в рази зменшує коло пошуку дитини на всиновлення.

З цього приводу знову наведем цифри: у Кривому Розі з 500 дітей, котрі мають право бути всиновленими, 390 мають братів та сестер. Тому виокремити категорію дітей, котрі були б маленькі, тобто віком до 5 років, при цьому не мали братів та сестер, дуже важко.

«На сьогодні в Кривому Розі - 30 кандидатів в усиновлювачі. Втім, задовільніти всі їхні прохання та потреби, ми можливості не маємо. Одна з причин цього в тому, що з Кривого Рогу діти, котрі підлягають всиновленню, здебільшого евакуйовані, друга причина – кількість діток віком до 5 рочків зовсім невелика, третя причина – дітки на всиновлення дуже часто мають братів та сестер», - зазначають у службі у справах дітей.

Проте робота триває, і спеціалісти служби розраховують, що вже до кінця поточного року щасливих малюків, які отримають люблячі родини стане якомога більше.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых