--.-° --% 0мм

У Кривому Розі відзначили національне фінське свято – День Рунеберга

10:43, 12 фев 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

У найбільшому промисловому місті України протягом цього важкого військового року сформувався та реально діє клуб українсько-фінської дружби. Цього разу до Дня Рунеберга чергове засідання клубу пройшло в бібліотеці.

Минулого разу, 8 грудня 2022 року, на честь дня Яна Сібеліуса – всесвітньо відомого фінського композитора – люди збиралися у бомбосховищі. Там вихованці музичних шкіл виконували твори видатного композитора, а наймолодші спеціально розучили до концерту фінську пісню «Joulupukki» та фінський танок «Polkkis».

«Ми не тільки в цікавій формі розповідаємо у Кривому Розі про дивовижну країну Фінляндію, ми також розповідаємо про Кривий Ріг та Україну у Фінляндії, у місті Еспоо. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів онлайн зустріч із мером Еспоо Юкка Мяккеле та Послом України у Фінляндії Ольгою Дібровою про те, щоб Еспоо стало нашим містом-партнером», - зазначив заступник мера Кривого Рогу Сергій Мілютін.

Завдяки заходу на честь Рунеберга, автора фінського гімну, у Кривому Розі, зовсім недалеко від зруйнованих російськими ракетами будинків, звучав гімн Фінляндії та вірші фінських поетів у перекладі українською.

«Допомога, яку Фінляндія надає Україні, знайшла своє відображення і в душах простих українців», - сказав Мілютін.

«Йоган – фінський поет, прозаїк, філософ. Сучасники називали його першим сучасним поетом, критики вважають його останнім поетом-романтиком. Ставлять його у рядок з Шеллі та Шевченко, як символів своїх країн», –зазначила завідуюча 11-ою філією Криворізької міської бібліотеки для дорослих Алла Когляк.

«Те, що ми знайомимо українців із фінською культурою, робить наші країни ближчими», – зазначив координатор гуманітарних проєктів виконкому Криворізької міської ради Антон Красовський, який на зустріч підготував вірш Рунеберга «Лебідь».

На цю зустріч жінки приготували і спеціальне частування – тістечка Рунеберга, виготовлені за рецептом його дружини Фредеріки. А 10 жовтня 2022 року, на День засновника фінської літератури Алексіса Ківі, криворіжців не тільки знайомили творчістю видатних фінських письменників, а й пригощали фінським хлібом.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых

Погода на 17 червня

20:00, 16 июн 2024

0