Хто, коли, кому, навіщо: умови і особливості вручення повісток українцям
Питання запрошення військовозобов'язних до територіального центру комплектування та соціальної підтримки шляхом вручення повістки залишається одним з найбільш актуальних. Вручати її дійсно можна в будь-якому місці. А сама повістка не означає негайного залучення на навчання або фронт.
По-перше, в Україні триває загальна мобілізація. що означає, що призов чоловіків віком від 18 до 60 років відбувається безперервно, однак з урахуванням необхідності нових людей у війську Указом Президента України №757/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні та загальної мобілізації на три місяці – до 19 лютого 2023 року.
Оскільки законодавством на сьогодні не визначено порядок, де можна чи не можна вручати повістку, її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.
Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Однак перед врученням повістки, необхідно пересвідчитись, що це саме та особа, на яку виписана повістка. Під час воєнного стану кожен громадянин зобов'язаний мати при собі документи, що посвідчують особу. А перевіряти їх мають право представники Національної поліції України.
Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.
Найперше, для чого людина викликається до РТЦК та СП - уточнення облікових даних. співробітники центрів комплектування не раз наголошували, що якби чоловіки в разі зміни життєвих обставин (зміна місця проживання, народження дітей, проблеми зі здоров'ям) самі повідомляли про них своєчасно, подібних видач повісток було б у рази менше.
Самі повістки бувають кількох видів:
Повістка для уточнення даних.
Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.
Повістка на проходження військово-лікарської комісії.
Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СП зобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного.
Повістка для призову на строкову військову службу.
Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу.
На даний час такі повістки не видають, оскільки призов на строкову військову службу НЕ проводиться через загальну мобілізацію.
Мобілізаційне розпорядження.
Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби. Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування.
У будь-якій повістці мають бути вказані:
- прізвище, ім’я та по батькові, рік народження та адреса проживання військовозобов’язаного, вид повістки, дата, час та адреса куди необхідно з’явитися,
- уточнення щодо необхідних документів,
- назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника ТЦК та СП.
Неявка на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки карається адміністративним штрафом або кримінальною відповідальністю.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
У Кривому Розі нагородили переможців конкурсу-пленеру «Парки та сквери міста. Нескорена весна 2024»
16:09, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
Криворожанка Анастасія Федорчук здобула "золото" на Кубку світу з кіокушин карате
16:42, 25 ноя 2024
17:26, 25 ноя 2024
КОММЕНТАРИИ — 0