--.-° --% 0мм

Ситуація у Кривому Розі на вечір 24 листопада у брифінгу начальника військової Адміністрації Олександра Вілкула

07:03, 25 ноя 2022 , ІА "Кривбас Он-лайн", новости Кривой Рог

Головне:

- Усю сьогоднішню ніч і весь день велася і триває зараз дуже складна та важка робота щодо відновлення електропостачання міста після вчорашньої терористичної атаки окупантів на енергосистему України. Після неї всі АЕС України, більшість ТЕС та ГЕС, міста, включаючи Кривий Ріг, та цілі області були знеструмлені. Енергетики і всі ми зіткнулися з викликом, якого раніше не відчувала наша країна. Ми почали діяти з перших хвилин. Було введено в дію план роботи при повної відсутності електроенергії.

- Основне зараз. Усю критично важливу інфраструктуру міста збережено. Ведеться поступове підключення важливих інфраструктурних об'єктів до центрального енергопостачання. Це основне завдання - зберегти життєздатність міста. Укренерго та ДТЕК дають певні ліміти електроенергії. Зрозуміло, що в такій складній ситуації забезпечити електроенергією всіх одразу неможливо. Потім підключається населення - згідно з графіками енергетиків та відповідно до потреб енергосистеми.

- Після знеструмлення насамперед було важливо зберегти життя людей.

Медицина.

Лікарні оперативно перевели на роботу на генераторах, якими ми заздалегідь, ще кілька місяців тому їх забезпечили. Всі життєво важливі відділення працювали, всі хворі та поранені отримували необхідну допомогу. Нині вже зі світлом, водою та теплом 2-а, 10-а, 11-а, 8-а, 17-а, 4-та дитяча лікарні та Перинатальний центр. З водою та світлом – 1-а, 5-а, 7-а та інфекційна лікарні. Робиться все можливе, щоби тепло було у всіх лікарнях.

Шахтарі.

Основну частину шахтарів було піднято на поверхню вчора до вечора. Сьогодні о 4.55 ранку вивели на поверхню останніх шахтарів – всього 653. Для проведення рятувальної операції було задіяно всі необхідні служби, залучено техніку комунальних підприємств міста. Було дуже непросто, навіть підключали до енергоживлення механізмів шахт наші міські дизельні тролейбуси. Але головне, що у результаті – всі живі та здорові. Дякую гірничо-рятувальникам та всім службам міста, які брали участь у рятувальній операції.

- Вода.
Водозабори та насосні також були переведені на роботу на генераторах. Це дозволило забезпечити роботу першого та другого «підйомів» та зберегти тиск в основній системі. Інакше потім було б у рази складніше розпочинати закачування. Наразі до центрального енергопостачання вже підключено водозабори міста та 22 насосних станцій. Вони забезпечують роботу до третього підйому. Це означає перші – четверті поверхи, залежно від району міста (це понад 70% споживачів). Потім поступово підключатимуться насосні, що подають воду на верхні поверхи.
Разом з цим у кожному районі міста організовані та діють пункти видачі води. Підвіз води організований автоцистернами буде відбуватися до відновлення централізованого водопостачання. Дислокацію пунктів можна переглянути в сьогоднішньому посту та офіційних каналах міських ЗМІ.

- Тепло.
Одне з найскладніших питань. Головне - вдалося уникнути гідроударів завдяки оперативному переходу на генератори малими котельнями. Інакше на відновлення теплотрас могли б знадобитися тижні. У найнебезпечніший момент спрацювали чітко. Зараз подано напругу на великі котельні: КМК, Гігант, ПівнГЗК 1 та 2, Тернівська та інші (їх 11). Після заповнення систем водою - почнуть запускатись на подачу теплоносія (орієнтовно вночі-вранці). Невеликі котельні поступово розпочинають роботу на подачу теплоносія – відразу після подачі на них електроенергії. Малі котельні лікарень – у роботі. Зрозуміло, що для того, щоб батареї стали теплими, потрібен час. Але тепловикам поставлено завдання – температурний режим буде значно збільшено для швидшого прогрівання будинків людей.

- Зв'язок.

Вночі провели під'єднання семи базових вишок «Київстару» на генераторах (ми дали їх оператору). Наразі вдалося підключити вже 72 вишки мобільного зв'язку (з 300) підключені до електропостачання. Фільми дивитися ще не можна мобільним інтернетом, але зв'язок відновлюється. Пам'ятайте – не варто багато використовувати трафік, це ускладнює зв'язок.
Також запустили в ефір на резервному живленні ФМ радіостанції: на частоті 105,2 МГц - Город ФМ та на частоті 102,3 МГц - радіо Кривбас. На цих станціях також виходитиме оперативна інформація щодо ситуації у місті з відновленням енергосистеми, водопостачання й тепла.

- Хліб.

Усі основні хлібозаводи відпрацювали без збоїв на генераторах. Потреба міста у хліби повністю забезпечується. Не працювали деякі магазини, але все можна купити в магазинах поблизу.

- Зараз ситуація в місті повністю контролюється Військовою адміністрацією. Ми знаємо, що робити. Усі служби виконують поставлені завдання.
Звертаю увагу, при підключенні електроенергії можуть бути стрибки напруги, тому тримайте всі енергоємні прилади вимкненими. І потім також обмежте їхнє використання. Можуть знову статися аварійні відключення.

- Щодо інших подій. Ситуація на нашому напрямку фронту повністю перебуває під контролем Збройних Сил України. У Нікопольському районі вночі окупанти обстріляли м. Марганець та Марганецьку громаду. Без втрат. Криворізький район – обстрілів не було.

Дорогі криворіжці! Сьогодні – дев'ять місяців повномасштабної війни. Ми багато зробили та зробимо ще більше для нашої Перемоги! Дякую за витримку та спокій! Це також наша зброя проти ворога. Ми всі вистоємо та все відновимо. Дякую всім, хто працював і зараз працює над усуненням наслідків терору окупантів та над забезпеченням життєдіяльності міста. Разом - впораємося з усіма викликами!
Допомагаємо один одному, віримо у наші Збройні Сили та нашу Перемогу!

Скучної вам ночі, дорогі земляки!
Слава Кривбасу та Слава Україні!

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых