-4.1° 85% 758мм

Рінат Ахметов, Ігор Крутой, Олександр Вілкул привітали вихованців дитбудинків з Днем Святого Миколая

15:31, 19 дек 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Рінат Ахметов, Ігор Крутой, Олександр Вілкул привітали вихованців дитбудинків з Днем Святого МиколаяСвяткові заходи пройшли в рамках щорічної благодійної акції «Рінат Ахметов, Ігор Крутой - дітям!», яка на Дніпропетровщині пройшла вперше.

У Дніпропетровській області Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з Дніпропетровською облдержадміністрацією реалізує з травня цього року проект «Родина для дитини». Наразі регіон є лідером з улаштування вихованців інтернатів та дитячих будинків у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

Гості та губернатор відвідали дитячий будинок № 1 міста Дніпропетровська для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У цій установі сьогодні виховується 38 дітей, хоча дитячий будинок розрахований на 120 місць. Дитячий будинок № 1 один з перших в області почав процес трансформації – з травня до сімейних форм (усиновлення, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, опіка) потрапило 27 вихованців.

Вихованці дитячого будинку привітали гостей теплою концертною програмою та отримали в подарунок сертифікат на 10 комп'ютерів та диски с музичними композиціями Ігоря Крутого.

Головне завдання, яке поставили перед собою у рамках проекту «Родина для дитини» Рінат Ахметов, Ігор Крутой та Олександр Вілкул – зробити так, щоб кожна дитина, позбавлена батьківського тепла, знайшла свою сім'ю. Під час зустрічей у Дніпропетровській області розмова йшла про те, що вже зроблено за рік реалізації проекту і що ще належить зробити, про проблеми і перешкоди, які виникають при реалізації проекту.

Цього року на Дніпропетровщині протягом 11 місяців з інтернатних установ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав, влаштовано в сімейні форми виховання 392 дитини. До кінця року до сімейних форм виховання буде влаштовано ще 60 дітей. В області вже функціонує 59 дитячих будинків сімейного типу та 280 прийомних сімей, в яких виховується 905 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки цього року створено 20 дитбудинків сімейного типу та 57 прийомних сімей. Для створення в регіоні дитячих будинків сімейного типу в цьому році придбано 4 будинки, а в наступному році планується придбати ще 10 будинків.

«Після війни сирітство й інтернати були у всій Європі. Але наразі інтернати в європейських країнах є по суті транзитними установами, в які потрапляють діти, якщо вони стають сиротами. Але діти в них не живуть і не виховуються. Держава їм знаходить сім'ю або дитячий будинок сімейного типу. Наразі Дніпропетровщина переходить на європейський досвід усиновлення. Дитина має зростати і виховуватися в сімейному оточенні. Тому, безумовно, шлях один - це сім'я або дитячий будинок сімейного типу. Я поставив завдання протягом п'яти років в рамках проекту «Родина для дитини» влаштовувати на рік близько 20% вихованців державних інтернатних установ (близько 400 дітей) - в сімейні форми виховання та усиновлення. Причому перевага віддається національному усиновленню. Таким чином, протягом п'яти років це питання буде вирішено», - сказав Олександр Вілкул.

«Я переконаний, що у Дніпропетровській області проблема сирітства вирішиться. І вона вирішиться досить швидко й ефективно. Тепер необхідно, щоб цей приклад поширився на інші області України, щоб через п’ять років ми могли сказати: «Дитина щаслива, в дитини є дім», - сказав Рінат Ахметов.

Також Олександр Вілкул разом з Рінатом Ахметовим та Ігорем Крутим привітали з Днем Святого Миколая вихованців дитячого будинку сімейного типу родини Пінчуків. У будинку отець Андрій Пінчук разом з дружиною Ольгою виховують 10 дітей – троє своїх і семеро прийомних. При цьому вони знаходять час для спілкування з іншими батьками-вихователями для обміну досвідом, разом вони шукають шляхи вирішення проблем, пов'язаних з адаптацією дітей, що потрапили в сім'ї з інтернатних установ.

«Проблема сирітства стала вирішуватися в країні завдяки великій увазі, яку приділяє її вирішенню наш Президент Віктор Федорович Янукович. Він уперше запровадив посаду Уповноваженого Президента України з прав дитини. Під головуванням Президента України в жовтні цього року пройшла велика нарада за участі всіх губернаторів та відповідальних служб, на якій розглядалися всі деталі цього важливого питання. Президент постійно займається цим питанням і в цьому запорука успіху, коли влада, бізнес і суспільство спільно працюють над вирішення питання сирітства», - сказав Олександр Вілкул.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог  

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых