-1.4° 86% 759мм

Альпіністи Дніпропетровщини готуються до сходження на пік Т.Г. Шевченка на Центральному Кавказі

08:50, 8 июл 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Альпіністи Дніпропетровщини готуються до сходження на пік Т.Г. Шевченка на Центральному КавказіПід час сходження учасники делегації виконають роботи щодо укріплення пам’ятника видатному українському поету Тарасу Шевченку, встановленого дніпропетровськими альпіністами у 1964 році. Сходження відбувається за підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.

16 альпіністів Дніпропетровської області під керівництвом Валерія Ломиги з 10 по 12 липня здійснять сходження на пік Шевченка. Вершина висотою 4 тис 200 м розташована у Кабардино-Балкарії (Центральний Кавказ).

Під час сходження учасники делегації планують виконати роботи щодо укріплення пам’ятнику видатному українському поету Тарасу Шевченку.

Ініціативу альпіністів підтримав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул. Для сходження з обласного бюджету виділено 35 тис грн.

«Губернатор Олександр Вілкул завжди підтримує подібні ініціативи, бо такі заходи є важливими для формування національної гордості, для іміджу регіону», – зазначив начальник управління у справах фізичної культури та спорту Олександр Пшеничников.  

Перше сходження дніпропетровських альпіністів під керівництвом заслуженого майстра спорту СРСР Олександра Зюзіна на безіменну вершину Суганського хребта здійснили в 1939 році. Скориставшись правом першопрохідників, наші земляки назвали її піком Шевченка. У 1964 році дніпропетровські альпіністи здійснили друге сходження, присвятивши цю подію 150-річчю Великого Кобзаря, та встановили на вершині його бюст. Пам’ятник був виготовлений фахівцями ДПВО «Південний машинобудівний завод ім. Макарова».

У 1989 році під час третього сходження на вершину альпіністами регіону встановлено відлиту в бронзі меморіальну дошку на честь 175-річчя поета. Остання альпініада на пік Шевченка була здійснена в 2004 році.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог  

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых