-1.4° 86% 759мм

Дніпропетровський плавець Андрій Говоров виборов олімпійську ліцензію

11:01, 1 июл 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Дніпропетровський плавець Андрій Говоров виборов олімпійську ліцензіюНа Відкритому чемпіонаті Парижа Дніпропетровський плавець Андрій Говоров посів третє місце на дистанції 50 метрів вільним стилем і отримав олімпійську ліцензію на участь у ХХХ Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні (Великобританія).  

Його результат – 22,04 секунди – на сім сотих швидше олімпійського нормативу. Як зазначив наставник А. Говорова Костянтин Карташов, у фіналі змагалися всі найсильніші спринтери світу. Результат Андрія Говорва дозволив йому не тільки отримати олімпійську ліцензію, а й побити колишній рекорд України на цій дистанції. Крім А. Говорова володарями олімпійських ліцензій у плаванні від України на Ігри-2012 в Лондоні є Дарина Зевіна, Максим Шемберев та Сергій Фролов.

У 2010 році Андрій Говоров став дворазовим чемпіоном I Юнацької Олімпіади–2010 у Сінгапурі. Золоту медаль у цих змаганнях також виборов криворіжець Денис Кушніров.

Ці перемоги дніпропетровських спортсменів високо відзначив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, зробивши Андрія Говорова та Дениса Кушнірова своїми радниками з питань розвитку спорту на Дніпропетровщині. Чемпіони від обласної влади та мерії Дніпропетровська отримали також однокімнатні квартири.

«Нова перемога Андрія Говорова свідчить про важливість підтримки, яку спортсмени відчувають у регіоні. Переконаний, що приклад юнаків-чемпіонів підвищить інтерес молоді до занять спортом та здорового способу життя. Дніпропетровські спортсмени мають усі шанси отримати високі нагороди на Олімпіаді-2012. Для цього ми створюємо всі необхідні умови для тренувань та підготовки до змагань», – зазначив губернатор Олексндр Вілкул.

У травні на засіданні другої Асамблеї Дніпропетровського обласного відділення Національного олімпійського комітету України було повідомлено, що всі спортсмени області, які повернуться з Олімпіади-2012 з медалями, отримають в подарунок від влади квартири – з такою ініціативою виступив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Наразі до змагань у ХХХ літніх Олімпійських іграх, що проводитимуться в м. Лондоні в 2012 році, готується 61 спортсмен області з 17 видів спорту.

Довідка:

Дніпропетровщина має одну із найбільш розвинених фізкультурно-спортивних інфраструктур в Україні. Зокрема, це 7,4 тис спортивних споруд, де зі спортсменами займаються 5,6 тис висококваліфікованих тренерів та інших штатних фізкультурних працівників. Спортсмени Дніпропетровської області беруть участь у Олімпійських іграх з 1952 року. Усього в Іграх узяли участь 162 спортсмени регіону, які завоювали 10 золотих, 9 срібних та 16 бронзових медалей. У тому числі, за роки незалежності України в Олімпійських іграх Дніпропетровщина здобула 3 золоті, 3 срібні та 9 бронзових медалей.

В області створена інфраструктура для підготовки спортсменів високого класу – це 118 дитячо-юнацьких спортивних школи, у тому числі 11 спеціалізованих олімпійського та 1 паралімпійського резерву, Вище училище фізичної культури, Обласна школа вищої спортивної майстерності, Центр олімпійської підготовки, Інститут фізичної культури і спорту та Коледж фізичного виховання. Для проведення навчально-тренувального процесу в області діє 83 стадіони, 52 плавальні басейни, 1240 спортивних залів, 1358 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 11 водноспортивних та 6 веслувально-спортивних баз, 6 кінноспортивних баз, 6 споруд зі штучним льодом.

Андрій Говоров народився 10 квітня 1992 року, наразі навчається у Дніпропетровському вищому училищі фізичної культури. Має спортивне звання майстер спорту міжнародного класу з плавання (спеціалізація — батерфляй і кроль). Багаторазовий переможець чемпіонатів та Кубків України, рекордсмен країни, дворазовий чемпіон I Юнацької Олімпіади–2010 у Сінгапурі. Володар «срібла» європейської та світової першостей 2010 р. на короткій воді на дистанції 50 м батерфляєм, континентальної «бронзи» — на 50–метрівці вільним стилем. З такими результатами Дніпропетровська область є першою в загальному заліку серед областей України.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог  

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых