0.6° 89% 754мм

На Дніпропетровщині будуються 15 нових сховищ плодоовочевої продукції

11:25, 15 июн 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

На Дніпропетровщині будуються 15 нових сховищ плодоовочевої продукціїЦього року 6 овочесховищ будуть здані в експлуатацію, а до кінця наступного 2012 року будуть добудовані інші 9 об'єктів. Їх загальна місткість – майже 45 тис тонн. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович.

За обсягами валового збору овочів Дніпропетровщина – на другому місці серед регіонів України. Щорічний валовий збір овочів коливається в межах 550 тис тонн, а це майже на 20% більше (на 104,6 тис тонн), ніж було в 1990 році.

При потребі області в 500 тис тонн овочів, у 2010 році господарства області виробили 560,3 тис тонн овочевої продукції з площі 30,6 тис га. Це на 29 тис тонн більше, ніж середній показник за останні 4роки.

При потребі області в 415 тис тонн картоплі, у минулому році в області вироблено 434 тис тонн картоплі з площі 49,1 тис га.

«У цьому році ми прогнозуємо зібрати не менший врожай овочів та повністю забезпечити жителів області продукцією власного виробництва. Таке завдання ставить наш губернатор Олександр Вілкул», – зазначив Олександр Любович. Він також підкреслив, що для вирішення завдання збереження зібраного врожаю овочів в області, за завданням Олександра Вілкула, розпочато розвиток сільськогосподарської інфраструктури, яка, зокрема, передбачає створення розгалуженої мережі овочесховищ.   

«Губернатор Олександр Вілкул визначив перед сільгоспвиробниками завдання: не лише забезпечити область достатньою кількістю продовольчих товарів, а й зберегти їх якість. Сучасна сільськогосподарська інфраструктура дозволить забезпечувати регіон якісною продукцією власного виробництва за доступними цінами. Суттєво знизити процент втрати продукції й окупити затрати на зберігання дозволяє будівництво спеціалізованих сховищ для овочів з холодильним обладнанням та газорегулюючою системою», – сказав Олександр Любович.

Як пояснив заступник губернатора, при традиційному зберіганні втрата продукції становить до 40%, а при зберіганні в складах з холодильним обладнанням та газорегулюючою системою втрати складають всього лише 5-7%.

За дорученням Олександра Вілкула в області проведена інвентаризація овочесховищ. Наразі на Дніпропетровщині налічується 55 овочесховищ загальною місткістю 146,1 тис тон, у тому числі з холодильним обладнанням – 102,9 тис тонн. Газорегулюючою апаратурою обладнано 9 овочесховищ загальною місткістю 30,8 тис тонн.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог  

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых