-1.4° 89% 759мм

Олександр Вілкул: «Турбота про ветеранів – наш святий обов’язок»

13:33, 7 май 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Олександр Вілкул: «Турбота про ветеранів – наш святий обов’язок»Губернатор Олександр Вілкул зустрівся з ветеранами війни: Героєм Радянського Союзу та кавалером 4-х медалей «За відвагу» 

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул напередодні Дня Перемоги відвідав у м. Новомосковську двох ветеранів Великої Вітчизняної війни: Героя Радянського Союзу Миколу Тимофійовича Невпрягу та кавалера 4-х медалей «За відвагу» Івана Івановича Сиворакшу. Губернатор привітав ветеранів із Днем Перемоги та вручив їм сертифікати на 50 тис грн. Кошти були виділені з обласного бюджету.

«Для всіх поколінь Ви – гідний приклад доблесті та патріотизму, палкої переконаності в правоті своєї справи. Ми пишаємося Вами і рівняємось на Вас. Піклування про Вас – наш синівський обов'язок перед Вами, наша подяка за Ваш Подвиг», - сказав Олександр Вілкул.

Ветерани розповіли губернатору про свої бойові подвиги та повоєнне трудове життя та подякували Олександру Вілкулу за турбуту.

Всього в області проживають 3 Герої Радянського Союзу та один ветеран, нагородженій 4-ма медалями «За відвагу».

Микола Тимофійович Невпряга народився 25 грудня 1925 року.

Має військове звання «Гвардії старшина»; воював з 1943 по 1945 р.р.; має державні нагороди: ордени: «Отечественной войны» (нагороджений в 1985р.), «За Мужество» (нагороджений в 1999р.), «Богдана Хмельницького» (нагороджений в 1999 р.), присвоєно звання – Герой Радянського Союзу в 1945р.; почесний громадянин міста. Звільняв Україну, Румунію, Угорщину, брав Берлін. Війну закінчив в Чехословаччині.
Має cтатус Героя Радянського Союзу.
      
Іван Іванович Сиворакша народився 7 березня 1926 року.

Має військове звання «Старший сержант»; воював з 1943 по 1945 р.р.; має державні нагороди: чотири медалі «За Відвагу» (нагороджений у 1944, 1944, 1944, 1945 р.р.) та ордени: «Слави ІІІ ступенів» (нагороджений у 1944р.), «Отечественной войны» (нагороджений у 1945 р.), «Красной Звезды» (нагороджений у 1944р), «Богдана Хмельницького» (нагороджений у 1999 р). Звільняв Україну, Румунію, Угорщину, брав Берлін, звільняв Прагу. Війну закінчив в Чехословаччині.
Має статус Кавалера ордену слави ІІІ ступеня.
     
ДОВІДКА:

Всього в області мешкає понад 164,9 тисяч ветеранів, в тому числі – близько 122 тисяч осіб, які безпосередньо приймали участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни та працювали в цей період в тилу на підприємствах, організаціях тощо.

До Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні у 2011 році за рахунок коштів державного бюджету виплачена щорічна разова матеріальна допомога ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, членам сімей загиблих та померлих ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань. 3 Героям Радянського Союзу та одній особі, нагородженій 4-ма медалями «За відвагу» за рахунок обласного бюджету буде надано адресну допомогу у розмірі 50 тис грн кожному.

У рамках соціальної підтримки ветеранам війни у повному обсязі виплачена щорічна разова допомога за рахунок державного бюджету. З державного бюджету на ці цілі надійшло майже 40 млн грн.

Разову грошову допомогу отримали 164 900 ветеранів війни, в тому числі 121 600 ветеранів, які брали безпосередню участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни і працювали в цей період в тилу.

За рахунок коштів державного бюджету, субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам та обласного в системі соціального захисту у 2011 році оздоровлено 538 ветеранів війни.

Велика увага приділяється питанням фінансової підтримки обласних громадських організацій ветеранів. На фінансову підтримку обласної ради ветеранів на 2011 рік в обласному бюджету заплановано надання коштів у сумі 387 тис грн, а в цілому по області ця сума складає майже 1 млн грн.

На території Дніпропетровської області функціонує 18 будинків-інтернатів, в тому числі 4 – геріатричних пансіонати, в яких на повному державному забезпеченні знаходиться 185 ветеранів війни, з них 7 осіб – інваліди війни.

У містах та районах області працює розгалужена комунальна аптечна мережа, яка складається із 166 аптечних закладів, з яких  42 «ветеранські» аптеки.

На території області функціонує 51 територіальний центр соціального обслуговування, які надають послуги одиноким пенсіонерам, непрацездатним громадянам, інвалідам. Щорічно територіальними центрами області обслуговуються понад 30 тис ветеранів війни, в тому числі відділенням соціальної допомоги вдома – близько 20 тис ветеранів війни.

В області реалізується Програма збереження пам’яток Великої Вітчизняної війни. На реалізацію Програми з обласного бюджету в 2011 році виділено 1 млн грн, який буде спрямовано на ремонти пам’яток Великої Вітчизняної війни.

Дніпропетровська обласна влада була ініціатором роботи на Україні по забезпеченню ветеранів за рахунок коштів обласного бюджету мобільним зв’язком, виплатою щомісячної стипендії особам, яким виповнилось 100 і більше років, підтримки громадських організацій ветеранів і інвалідів, сертифікатами на забезпечення безкоштовними медикаментами та сертифікатами на оздоровлення в санаторіях області.

ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых