25.4° 42% 749мм

Дніпропетровщина вчасно розпочала весняно-польові роботи

13:17, 29 мар 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Дніпропетровщина вчасно розпочала весняно-польові роботиПро це заявив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час наради з питань підготовки та проведення весняно-польових робіт господарствами Дніпропетровської області в 2011 році.

У роботі наради також узяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович, голови райдержадміністрацій, начальники районних управлінь агропромислового розвитку, керівники агропромислових господарств.

«Наше завдання - забезпечити жителів області якісними продуктами харчування власного виробництва за максимально доступними цінами. І вирішальну роль на даному етапі відіграє підготовка та проведення весняно-польових робіт», - наголосив Олександр Вілкул.

Він визначив перед аграріями основні завдання для проведення весняно-польових робіт. По-перше, це суворе дотримання науково обґрунтованого посівного обороту та структури посівних площ. Важливим елементом цьогорічної посівної кампанії, за словами губернатора, є оптимізація посівних площ. Зокрема, площі посівів зернових культур будуть збільшені з 51% до практично 56% від загальної кількості посівних площ, а посіви соняшника будуть скорочені з 26% до 20%. Також цього року в області буде посіяно гречки на площі 12 тис га. Потреба області в цій крупі складає близько 6 тис 700 тонн. Заплановані обсяги посівів дають можливість повістю забезпечити область гречкою.

Друга вимога – чітке дотримання відведених для посівів строків.

Голова облдержадміністрації також звернув увагу аграріїв на впровадження енергозберігаючих технологій, раціональне використання землі, підвищення її родючості, застосування засобів захисту рослин.

Як доповів губернатору його заступник Олександр Любович, згідно із графіком господарства області повністю забезпечені насінням та мінеральними добривами, паливно-мастильними матеріалами - на 95%, завершена підготовка техніки для проведення польових робіт. Всього для їх проведення агропідприємствам регіону необхідно 1 млрд 545 млн грн. Близько 1,3  млрд грн - це власні кошти агропідприємств. Ще необхідно залучити близько 260  млн грн кредитів. На сьогодні вже залучено 177,6 млн грн кредитів, або 69%. Їх оформлення проходить згідно з графіком відповідно до потреби в коштах.

Під час наради Олександр Вілкул також зверну увагу керівників районів на необхідність комплексного розвитку сільських територій. «Ми повинні залучати інвестиції в сільське господарство. Зокрема, у переробку сільгосппродукції. Це єдиний шлях розвитку цих територій. Зі свого боку влада робить все, щоб докорінно змінити ситуацію і залучити інвестиції в агропромисловий комплекс. Триває процес розробки стратегічних програм розвитку регіону, важливим елементом яких є створення умов для залучення інвестицій у сільськогосподарську галузь», - додав він.

ДОВІДКА

За підсумками 2010 року обсяги виробництва сільгосппродукції у всіх категоріях господарств Дніпропетровщини збільшилися на 1%. При цьому по країні спостерігалося зменшення на 1%. За 2 місяці поточного року в області забезпечено приріст виробництва валової продукції на 11,2% проти минулого року.

Станом на 1 березня 2011 року в області задекларовано 767 тис. тонн зерна, у тому числі 338,1 тис тонн - продовольчого.

Наразі під урожай 2011 року посіяно озимих культур на площі 614,5 тис. га (102% до прогнозу), з них 468,6 тис. га - озимої пшениці, 54 тис га озимого ріпаку. На сьогодні відповідно до погодних умов підживлено 281,8 тис. га (50,5%) озимих культур, озимого ріпаку - 31,3 тис. га (58,1%). Оскільки весна цього року пізня, проведено боронування на 153,9 тис га (13,1 % до прогнозу), закультивовано 19,3 тис.га (1,6% до прогнозу).

Агроформуваннями області розпочато посів ярих культур. Планується посіяти 290 тис га ярового ячменю та 14,5 тис га зернобобових культур. Наразі посівна кампанія вже почалася. Посіяно 5 тис.га ярого ячменю (1,7% від запланованої площі) та 50 га гороху (3% від запланованого).

Середньомісячна зарплата одного працівника сільгосппідприємств області склала 1517 грн, що на 229 грн, або на 17,8%, більше проти аналогічного періоду 2010 року. Середньомісячна зарплата одного працівника харчової та переробної промисловості становить 1754 грн., що на 311 грн, або на 21,5%, більше минулого року.


ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог  

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых