У Верховній Раді пропонують запровадити День української музики
Свято планують відзначати щороку третьої суботи вересня — на згадку про історичний фестиваль «Червона Рута»
У Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови №15053 про встановлення Дня української музики як державного свята. Ініціатива належить представникам музичної індустрії та підтримана народними депутатами.
Згідно з документом, свято пропонують відзначати щороку третьої суботи вересня. Автори ініціативи вважають, що це сприятиме зміцненню національної єдності, підтримці української культури та консолідації суспільства.
Дату обрали не випадково. 24 вересня 1989 року під час фестивалю Червона Рута у Чернівцях уперше публічно прозвучав заборонений на той момент гімн «Ще не вмерла Україна». Ця подія стала знаковою для національного культурного відродження.
У пояснювальній записці зазначається, що в умовах війни українська музика є не лише мистецтвом, а й важливим інструментом підтримки бойового духу та культурного спротиву. Запровадження такого свята має підтримати українських виконавців, сприяти розвитку музичної індустрії та популяризації української музики у світі.
Популярное
11:16, 13 янв 2026
Ворог вночі масовано знищував українську інфраструктуру у Києві та Одесі, є потерпілі
10:54, 13 янв 2026
Топ обсуждаемых
Українцям нагадали про дедлайн використання коштів за програмою «Скринінг здоров’я 40+»
09:35, 1 июн 2026
МАГАТЕ зафіксувало пошкодження на Запорізькій АЕС після повідомлень про удар дрона
10:18, 1 июн 2026

КОММЕНТАРИИ — 0