-3.9° 83% 758мм

Всі, хто не забезпечив медичну допомогу жителю села Єлизаветівка, будуть покарані

10:38, 14 фев 2011 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Всі, хто не забезпечив медичну допомогу жителю села Єлизаветівка, будуть покараніГолова облдержадміністрації Олександр Вілкул переконаний – всі, хто винен у тому, що 6 лютого цього року в селі Єлизаветівка Петриківського району через неприїзд «швидкої допомоги» помер тридцятирічний місцевий житель, мають бути покарані згідно зі законом. Про це він заявив під час виїзного засідання робочої групи щодо розслідування зазначеного інциденту.

Також у засіданні взяли участь прокурор області Наталія Марчук, начальник ГУ УМВС України в Дніпропетровській області Віктор Бабенко, начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург та голова Петриківської райдержадміністрації Анатолій Охотнік.
      
«Життя людини - понад усе. Захистити життя людини – це найголовніше завдання влади, це найголовніше завдання лікаря», - наголосив губернатор.

Тому, за його словами, відразу після виникнення інциденту було проведено координаційну нараду за участю керівників обласної прокуратури, МВС і начальника обласного управління охорони здоров'я.

«Робоча група відпрацювала в деталях інцидент і перевірка встановила, що машина швидкої допомоги була у справному стані. Бензин був у необхідному обсязі», - зазначив Олександр Вілкул.

Відтак, наголосив він, винні в трагічній події повинні понести покарання.

«За результатами роботи прийнято рішення усунути від роботи голову району», - зазначив голова облдержадміністрації. Також, повідомив він, прокуратурою відсторонені від роботи головний лікар та заступник головного лікаря центральної районної лікарні, а міліцією затримано фельдшера, який не виїхав на виклик.

Крім того, Олександр Вілкул виніс догану начальнику обласного управління охорони здоров'я.

«Обласна влада у таких випадках буде діяти жорстко і відповідно до закону - всі винні будуть звільнені», - наголосив він.

Також губернатор зазначив, що за фактом трагічної події порушено кримінальну справу. Тож, за його словами, всі винні понесуть ще й покарання згідно з кримінальним кодексом.

Окрім кадрових рішень керівник області ухвалив ще й низку системних рішень з удосконалення системи охорони здоров’я у регіоні.

Зокрема, Олександр Вілкул дав доручення: 
обладнати всі лікарні Дніпропетровської області звукозаписною апаратурою при прийомі дзвінків;
установити на всіх машинах швидкої допомоги в області GPS-навігацію і мобільний зв'язок з централізованим контролем;
відкрити «гарячу лінію» для звернень громадян для контролю за якістю надання екстреної медичної допомоги.

«Те, що відбулося тут у Петриківці 6 лютого, не повинно повторитися. Всі, хто не забезпечив якісної медичної допомоги відсторонені від роботи і будуть жорстко покарані відповідно до Кримінального кодексу України», - наголосив губернатор.

На його переконання, зазначені події ще раз підтверджують, що країні і області необхідна така медична реформа, яка забезпечить підвищення якості і доступність медичних послуг.

Керівник області нагадав, що медична реформа передбачає зокрема і збільшення кількості машин та центрів швидкої допомоги, аби максимальний час приїзду «швидкої» до пацієнта після отримання виклику не перевищував 15 хвилин.

6 лютого 2010 року в селі Єлизаветівка Петриківського району під час нападу епілепсії помер тридцятирічний місцевий житель. Очевидці трагедії стверджують, що його можна було врятувати. Проте, за їх словами, попри їх виклик машина «швидкої допомоги» не приїхала.

За дорученням губернатора одразу була створена робоча група з розслідування зазначеного інциденту.

Перевіркою, проведеною органами прокуратури, встановлено, що посадові особи комунальної установи охорони здоров’я Петриківської районної лікарні 06.02.2011 у період з 17 до 18 годин неналежним чином виконуючи свої посадові обов’язки внаслідок недбалого відношення до них, маючи технічно-справний автотранспорт, наявність палива та об’єктивну можливість виїхати за викликом до хворого,  у порушення ст.. 78 основ законодавства України по охорону здоров’я, не забезпечили своєчасний виїзд бригади швидкої медичної допомоги за викликом у с. Єлизаветівка по 1-му Ленінському провулку, буд. 5є, таким чином не надали своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу Ковальову О.М., внаслідок чого останній помер, що призвело до тяжких наслідків.

11.02.2011 прокуратурою Петриківського району відкріто карну справу за фактом ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником петриківської ЦРЛ, який зобов’язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, що причинило смерть хворого, за ч.2 ст. 139 Кримінального кодексу України.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых