1200 кваліфікованих робітників для відновлення економіки України. В МОН готують профтехи для післявоєнної відбудови
20 закладів профтехосвіти в 11 областях узяли участь в Програмі Skills4Recovery, яка розпочалась ще у 2023 році. За річний період у цих закладах вдалося навчити 230 викладачів і керівників навичок управління, диджиталізації та фінансування, організувати курси для отримання нової професії для 1200 осіб та придбати 1500 одиниць сучасного навчального обладнання, зокрема агродрони, 3D-принтери, супутникові модеми Starlink
Програму спрямовано на підтримку профтехів, які зосереджені на перепідготовці дорослих у чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство.
«Разом із проєктом Skills4Recovery ми зосередились не тільки на тому, щоб профтехи могли якісно і швидко перенавчати дорослих нових професій, але й допомагали їм опанувати soft skills, як-от: бізнес-навички, менеджемент та управління проєктами. Наразі маємо гарні результати та плануємо масштабувати програму в решті закладів та примножити кількість тих, хто знайшов себе в нових професіях завдяки профтеху», — зазначив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
До кінця 2024 року нові професії опанують понад 2000 осіб. Важливо, що навчання поєднується з практикою на підприємствах, де стажери потім можуть продовжити працювати.
«Кваліфіковані працівники є запорукою економічної стабільності. Ми зосереджуємося на модернізації професійної освіти, надаючи сучасне обладнання, тренуючи керівників і викладачів навчальних закладів, а також підтримуючи вразливі групи: жінок, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб. Skills4Recovery допомагає нашим партнерам у репозиціонуванні закладів професійної освіти та розробленні стратегій для повернення ветеранів до цивільного життя», — зазначив Міхаель Пауло, директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH.
Для полегшення інтеграції випускників у ринок праці, після навчання вони отримують консультації з професійного розвитку та профорієнтації. Наразі вже 500 студентів отримали такі консультації.
Проєкт реалізується Програмою Skills4Recovery, Міністерством освіти і науки України та Міністерством економіки України.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0