--.-° --% 0мм

Нацбанк планує встановити обмеження на перекази між фізособами

11:47, 24 май 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Нацбанк готує нововведення для українців у сфері Р2Р переказів. Пропонується ввести ліміти на вихідні платежі для рахунків фізичних осіб в межах 100 тисяч гривень на місяць або 30 транзакцій, при цьому вхідні транзакції не обмежуватимуться. Операції за реквізитами IBAN також будуть доступні без обмежень. Про це повідомили в НБУ.

«НБУ фіксує значне поширення небезпечної тенденції на фінансовому ринку – використання банківських рахунків громадян як «транзитних» для переказу та «відмивання» незаконних коштів.

Це десятки тисяч рахунків, які можуть використовуватися для маскування незаконної діяльності під звичайні операції фізосіб. Такі схеми наразі стають гострою проблемою на рівні держави через можливість ухилення від сплати податків під час війни, організацію фінансування інформкампаній та диверсій з боку РФ, ведення незаконної господарської діяльності тощо.

За даними учасників ринку, сума та кількість операцій миттєвих переказів (P2P) показує стійку тенденцію до зростання з вересня 2023 р. у всіх групах банків. В минулому році обсяги переказів P2P з використанням карток зросли з 210 млрд у січні до 247 млрд у грудні. Це перевищує обсяги покупок і отримання готівки за допомогою платіжних карток.

НБУ наразі допрацьовує проєкт рішення, який передбачає певні ліміти виключно на вихідні операції «з картки на картку». Рішення стосується виключно P2P-переказів. Операції за реквізитами IBAN доступні без обмежень.

Обговорюється варіант лімітів – не більше 30 операцій і до 100 000 грн на місяць за одним рахунком. Остаточний варіант рішення буде ухвалено приблизно за місяць після ретельного обговорення», – йдеться у повідомленні Нацбанку.

За словами заступника голови НБУ Дмитра Олійника, Нацбанк дослідив операції клієнтів 7 найбільших транзакційних банків (понад 91% всіх емітованих карток) за 2 квартали 2024 р. й визначив, що обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків. Обмеження за сумою не вплине на 95% клієнтів.

«Клієнти з офіційними доходами більше заявленої суми та потребами проводити більшу кількість операцій, можуть звернутись до свого банку та надати документальне підтвердження джерел походження коштів та обґрунтування операцій», – додали в НБУ

Також в Нацбанку запевнили, що нові норми не створюватимуть ніяких обмежень та ускладнень волонтерам, що дозволить їм продовжувати важливі спільні збори на підтримку ЗСУ. Кількість вхідних операцій «на картку» не змінюється.

«Банки, які найчастіше використовують для проведення волонтерських зборів, на своєму рівні, застосовуючи ризико-орієнтований підхід, мають власні списки клієнтів-волонтерів або мають «білі» доходи та не обмежують такі рахунки», – підкреслили в НБУ.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых