--.-° --% 0мм

О. Вілкул: Для всіх батьків важливо мати можливість відвідування дитиною дитячого садка, а батькам, чиї дітки мають особливості розвитку – це важливо подвійно. Тому намагаємося, щоб якнайбільше таких груп працювало

11:07, 14 фев 2024 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

У Кривому Розі, з суворим дотриманням правил безпеки, працює 99 дитячих садків. Всі вони мають сертифіковані укриття, у 6 дошкільних закладах вже облаштовано друге, додаткове, сховище. На наступному тижні додаткове сховище запрацює в одному із закладів Тернівського району. Дошкільною освітою охоплено понад 4500 дітей.

Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів виїзну нараду щодо організації роботи дошкільних закладів в умовах воєнного стану та створення безпечних умов для навчання та виховання дітей.

«Ми всі розуміємо, що на початок війни жодного укриття  у Кривому Розі взагалі не було. Але, якщо говорити про дитячі садки, то зараз у нас вже працює 99 дошкільних закладів і в шести з яких  є по два укриття, сертифікованих ДСНС. Сьогодні відкрилось додаткове укриття  у 236 дитячому садочку по Дніпровському шосе. Це  - додатково 50 дітей.  А всього у нас вже 4500 діток постійно відвідують  садочки. При цьому, ми постійно збільшуємо кількість груп, які працюють  з дітками з особливими потребами.  Наприклад, у 236 садочку всього 98 малюків і працює 8 груп  і з них 6 груп – для діток  з особливими освітніми потребами. До речі, до мене постійно звертаються батьки з проханням, щоб таких груп ставало більше. Тому, акцент зараз ми робимо на цьому також. А всього, наразі, у закладах освіти - ліцеях, школах, гімназіях, позашкільних закладах, дитсадках коштом міського бюджету облаштовано 208 сховищ»,  - зазначив Олександр Вілкул.

У Довгинцівському районі в офлайн режимі працює 13 дошкільних закладів.  У них  є  облаштовані укриття, всі вони отримали дозвіл від ДСНС.  Якщо  у закладі немає укриття,  то малюки   відвідують укриття у поряд розташованих закладах освіти.

Під час   ремонту укриттів  здійснюються всі необхідні роботи, починаючи з улаштування системи вентиляції, прокладання трубопроводів водопостачання та каналізації, електропостачання,  облаштовуються підлога, стеля, монтуються  санвузли.  

Лариса Білопола,  вихователь-методист закладу, у якому проходила нарада, розповіла: «З 1 вересня 2023 року, у зв’язку з відкриттям укриття №1, було відкрито 4 чергові групи. Три групи  для дітей з особливими освітніми потребами і одна група загального розвитку.  А з 1 лютого 2024 року, у зв’язку з відкриттям укриття №2,  було відкрито ще 4 чергові групи. І таким чином, зараз  працює 8 чергових груп в очному режимі. Серед них - 6 корекційних груп (3 групи  з порушенням психологічного розвитку та 3 логопедичні групи). Коли облаштовували укриття №2, ми врахували  досвід попереднього сховища і за основу взяли концепцію групової кімнати, яка виправдала себе на 100%. Дітям  в такому  укритті безпечно, комфортно і спокійно. В усіх ігрових осередках розміщені атрибути, які надають можливість дитині віднайти справу до душі, погратися з однолітками. Не забули ми  і про рухову діяльність в обмеженому просторі, нам тут в нагоді стали рухові килимки,  що розміщені на столах, стінах і на підлозі. І ще в цьому укритті ми облаштували зону відпочинку. Коли діти тривалий час перебувають в укритті, то виникає необхідність усамітнитися. І ми облаштували такий куточок, у якому дітки  можуть пограти в шахи,  почитати книжку або тихенько посидіти, перепочити.Тобто,  наші укриття,   облаштовані за підтримки міста  та разом з нашою командою педагогів-професіоналів, надають малечі не тільки безпечно перебувати в них, а ще й розвиватися, усупереч викликам сьогодення».

Також, садочки, у яких  коштом міського бюджету  облаштовано  два укриття  діють  у Довгинцівському, Саксаганському , Тернівському та Покровському  районах.

У місті також функціонують два  навчально -реабілітаційних центри - на мікрорайоні  Зарічному та на Сонячному. Там займаються дітки з особливими потребами, починаючи з трьох  років . На Зарічному центр працює, там є укриття, а на мікрорайоні Сонячний  - дошкільне відділення готується до  відкриття.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых