--.-° --% 0мм

Раків ловити можна, але обмежену кількість: у водоймах Дніпропетровщини дозволили ловити ласу здобич

10:31, 1 окт 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

30 вересня у переважній більшості регіонів України (за винятком р. Дунай, придунайських озер та водойм дністровського басейну Одещини) закінчилась заборона на лов раків у період їх другої линьки.

Отже, від початку жовтня рибалкам дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства. Про це повідомляють у Держагенстві меліорації та рибного господарства України.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-11 см (в залежності від водойм).

Водночас забороняється ручне збирання раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Нагадуємо про відповідальне ставлення до цих водних мешканців під час риболовлі, адже компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых