--.-° --% 0мм

Ю.Вілкул: У співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку проводимо термомодернізацію шкіл та дитячих садків - дітям та вихователям буде тепліше, а споживання енергії зменшиться

15:32, 21 сен 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

У Кривому Розі в рамках співпраці з ЄБРР продовжується реалізація інвестиційного проєкту «Підвищення енергоефективності громадських будівель» у Кривому Розі. У рамках якого будуть реалізовані енергоефективні заходи у 36 школах та дитячих садках.

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду в одному з дитячих садочків, який входить до переліку цьогорічних об’єктів термомодернізації та перевірив хід вже виконаних робіт.

Проєктом «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі» передбачено різні рівні реалізації проєкту. Наразі, у роботі 7 закладів, це - школи №№73,78,113,126 та ліцей №81, дитячі садочки №№6 та 231. В цих закладах передбачається проведення заходів в рамках повної або часткової термомодернізації, зокрема: модернізація системи опалення з установленням індивідуального теплового пункту, заміною мереж теплопостачання, заміною опалювальних приладів утеплення будівель та інші заходи згідно з розробленими проєктами.

В.о. міського голови, Юрій Вілкул зазначив: «Незважаючи на складнощі воєнного стану, в Кривому Розі ми не зупиняємо заходи з термомодернізації. Адже це не лише поліпшення умов для перебування в будівлях, а й заощадження таких необхідних ресурсів, як теплова та електроенергії.

Наразі ми проводимо термомодернізацію закладів освіти, працюємо над тим, щоб всі дитячі садочки, школи, заклади позашкільної освіти були утеплені, відремонтовані та мали сучасне оснащення. Завдяки тісній співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку продовжуємо втілювати наші проєкти. Дякую нашим європейським партнерам за довіру та підтримку. У 36 закладах освіти буде виконано утеплення будівель, покрівлі, заміна дверей, вікон, встановлення індивідуальних теплових пунктів та інші роботи. Як результат - очікується економія до 40% від нормативного споживання теплової енергії та 5% електричної енергії. Такі проєкти для нас є надзвичайно важливі, адже після їх успішного впровадження бюджетні установи будуть менше споживати енергоресурсів, зменшаться витрати на оплату комунальних послуг, отже, ці кошти можна буде спрямувати на подальшу тепломодернізацію інших соціально значущих об'єктів. Але головне - дітям та вихователям буде тепліше».

Всі роботи з термомодернізації дошкільного закладу № 231 складають  більше 10 мільйонів гривень. Вже частково проведено утеплення будівлі, цоколю та покрівлі. Облаштували відливи, зонти, дефлектори на покрівлі, закінчується встановлення пандуса. Зробили улаштування сходів, вентиляційних решіток та інші роботи.

Андрій Яблоков, начальник відділу впровадження енергоефективності в громадських будівлях КП «Кривбастеплоенерго» сказав: «Роботи з енергозбереження та енергоефективності дитячого садочку були розпочаті після державної експертизи в липні поточного року. Станом на сьогодні ведуться фасадні роботи та роботи з утеплення покрівлі. Вже виконано 60 % з запланованого на цьому етапі, а саме: утеплено, заштукатурено та розпочато фарбування. Роботи з утеплення та перекриття покрівлі виконано на 90%. Після завершення зовнішніх робіт ми перейдемо до внутрішніх. Будемо повністю замінювати теплові комунікації, радіатори й встановимо ІТП та проведемо інші енергоефективні роботи».

 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых