--.-° --% 0мм

Ю. Вілкул: Кривий Ріг продовжує співпрацювати з міжнародними громадськими організаціями щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб

12:30, 8 июн 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

В.о. міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул 7 червня зустрівся з представниками французької громадської організації FUVI (Український фонд сприяння міжнародним волонтерам). Під час зустрічі представники обговорили напрямки подальшої співпраці щодо підтримки переселенців. До заходу долучилося французьке видання «Le Figaro», аби донести правдиву інформацію щодо подій, які відбуваються в Україні, зокрема у Кривому Розі, до якомога більшої кількості людей. Також у зустрічі взяв участь юрист, адвокат, який зареєстрований у Міжнародному кримінальному судді в Гаазі, щоб надати юридичну підтримку постраждалим від російської агресії.

«Кривий Ріг – місто соціальної підтримки. Ще з 2014 року ми працюємо з переселенцями. А з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну місто прийняло понад 80 тис. людей з 15 областей нашої країни. У тому числі, майже 4000 людей вже у  2023 році. Розуміємо, що ця кількість може збільшуватись через терор ворога по мирним містам. Приклад цьому –  підрив російськими військами Каховської ГЕС, що є найбільшою техногенною катастрофою у світі. Кривий Ріг готовий приймати жителів Херсонщини і надавати не лише місце для проживання, але й харчування, медичну допомогу, психологічну підтримку, продовження освіти, допомогу у наданні соціальних та адміністративних послуг. Ми докладаємо усіх зусиль, аби кожен, хто потребує підтримки, отримав її», - наголосив Ю. Вілкул.

Кривий Ріг, як і більшість населених пунктів, перебуває від ворожими обстрілами, внаслідок яких, на жаль, гинуть люди, руйнується інфраструктура міста. За період війни під час ракетних атак вже загинуло 8 мешканців міста, у тому числі - дитина. 12 криворіжців отримали поранення. Окрім того, у понад 150 людей зруйноване та пошкоджене житло. На підтримку цих сімей з бюджету Криворізької міської територіальної громади виділено понад 10 млн грн.

Також пошкодження зазнали 17 закладів освіти, 8 медичних закладів, 2 заклади культури та спорту. З матеріального резерву на відновлення об’єктів міської інфраструктури та житлового фонду з міського бюджету спрямовано понад 30 млн грн. Це і шифер, і скло віконне, брус дерев’яний, цвяхи, плівка та інші матеріали.

Ніколя Ліньоль, адвокат у Міжнародному кримінальному судді в Гаазі: «Ми побачили чимало міжнародних військових злочинів, скоєних росіянами під час війни в Україні. Звісно, росіяни мають бути покарані за це. Тож, ми прибули сюди з метою зустрітися з постраждалими внаслідок бойових дій та пропонуємо їм відкрити справу у Міжнародному кримінальному суді. Більшість з них погоджується, тому будемо працювати й боротися проти росії. Сьогодні вранці ми завітали до місцевої лікарні, де перебувають скалічені. Ми поспілкувались з переселенцями з Херсону, які розповіли нам про жахіття з якими вони стикнулися. Ворог має бути покараний! Саме тому я хотів би представляти місто та цивільних, аби згодом вони вирушили до Гааги у Нідерландах, де росія має постати перед обличчям правосуддя»

Очільник міста Юрій Вілкул звернувся до представників Фонду: «Безумовно, ми цінуємо будь-яку допомогу, яка матиме позитивні наслідки як для мешканців міста, так і для внутрішньо переміщених осіб. Хочу підкреслити, що наше співробітництво з Українським фондом сприяння міжнародним волонтерам розпочалося в тяжкі для нас часи після початку війни. Надана Фондом різноманітна допомога, а це і одяг, і ліки, й продукти харчування тощо на суму понад 15,5 млн грн.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых