--.-° --% 0мм

Терористичний акт, вчинений росіянами на Каховській ГЕС, матиме негативні наслідки для екології

14:01, 7 июн 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Екологи прогнозують, що вибух на Каховській ГЕС матиме масу наслідків для навколишнього середовища.

Під час затоплення, вода змиє в бік моря масу відходів зі звалищ металургійних заводів. Такий обсяг забруднення позначиться на якості води. Крім того, вода заллє звалища, вигрібні ями і змиє трупи тварин. Під дією високих температур це сприяє розмноженню кишкової палички та інших бактерій. Вода ще довго буде непридатною для питного водопостачання. Надалі, водоканалам доведеться очищати воду, додаючи значні обсяги реагентів для водопідготовки, - повідомив Олег Листопад, еколог та експерт Мережі захисту національних інтересів АНТС.

Унаслідок затоплення степових ділянок, під загрозою зникнення чимало рідкісних червонокнижних тварин. Як повідомляє кандидат біологічних наук Михайло Русин:

Із 70-відсотковою ймовірністю зникне степова мишівка;

Емуранчик Фальц-Фейна, його ще називають кандибка (ендемічний вид Херсонщини);

Сліпець піщаний - теж ендемік.

Для цих видів це катастрофа. Дрібні тварини не встигнуть мігрувати і навряд чи знайдуть придатну для свого життя територію.

За інформацією Олега Листопада: сотні гектарів нерестовищ у Каховському водосховищі будуть втрачені внаслідок підриву. А це невідкладена ікра, мальки, які не вилупилися і як наслідок - зменшення рибного стада.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых