--.-° --% 0мм

Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за підсумками 6 червня

20:35, 6 июн 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

Доброго вечора, шановні земляки. Почну з головного. Сьогодні країна-терорист створила черговий терористичний акт – здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Рівень води у Каховському водосховищі падає. На якій відмітці зупиниться рівень води – зараз спеціалісти сказати не можуть.

Що стосується наслідків для нашого міста. У зв'язку з руйнуванням Каховської ГЕС ситуація з водопостачанням складна, але контрольована. Сьогодні з 5 ранку було проведено низку екстрених нарад, працюють усі служби міста.
 
Ми розуміли ще рік тому, що така ситуація може статися. Тому наперед реалізували велику кількість технічних заходів щодо забезпечення життя міста у такій ситуації. У тому числі проклали понад 14 км труб, щоб оптимізувати систему водопостачання, поглибили канал яким подається вода з Каховського водосховища. Карачунівське та Південне водосховище були заздалегідь наповнені водою до максимального значення. Все це дає нам зараз деяку фору за часом. Причин для паніки немає. Вода у місті буде.
 
Ще зранку проведено детальну оцінку ситуації і в місті введено в дію план, який включає технічні та організаційні заходи. Ще раз повторю, щоб у всіх було чітке розуміння ситуації. У Кривому Розі на Центрально-Міський район і частково на Металургійний, Довгинцівський та Саксаганський райони – вода подається від Карачунівського водосховища. У цій частині міста ризиків немає. В інші райони, а це 70% міста, вода подається від Каховського водосховища каналом на водосховище Південне, і з нього розподіляється споживачам.
 
Тому зараз наше спільне завдання, підкреслю саме спільне, це має робити кожен – на 30-40% скоротити споживання води у тих районах, які одержують воду від Каховки.
 
Перше. Необхідно максимально зменшити споживання води промисловістю та всіма об'єктами бізнесу. Це особиста відповідальність кожного керівника підприємства. Дякую тим підприємствам, які вже з самого ранку значно скоротили споживання. Решту прошу проявити свідомість, інакше відключення проводитимуться примусово.
 
Друге. Для населення вдень вода подаватиметься в штатному режимі, але з 22:00 до 5:00 тиск води знижуватиметься. Забезпечуватиметься проток та циркулювання, вода діставатиме лише до перших поверхів будівель. Повторюю, це стосується лише періоду з 22:00 до 5:00 у тих районах, які забезпечуються водою з Каховки. В інший час вода буде подаватися, можливо з трохи зниженим тиском, але буде подаватися скрізь.
 
Тому дуже прошу не створювати ажіотаж та паніку, і не набирати воду в усе, що тільки можна. Так, сьогодні у першій половині дня споживання води населенням збільшилось у 2 рази. Через це не витримувала автоматика насосів міськводоканалу, частина насосів зупинялася і вода на деякий час пропадала. Якби всі користувалися у звичайному режимі – цього б не сталося. Якщо всі будуть відповідальні, то сподіваюсь цього не станеться і надалі. Згадайте ситуацію, коли скупляли сіль, потім цукор та інше.
 
Третє. Повністю заборонено полив із шлангів. Це стосується і дачних кооперативів, і приватного сектору. Кооперативи, які не дотримуватимуться цього режиму, теж відключатимуться від водопостачання.
 
Четверте. У селах, які також одержують воду від «Кривбасводоканалу» – це по дузі від Інгульця через низ до Софіївки, подача води здійснюватиметься з 8:00 ранку до 12:00 дня.
 
Як бачите, обмеження поки що зовсім не критичні. Вони будуть діяти поки не буде досягнутий баланс між споживанням води та її закачуванням у Південне водосховище. І, дотримуючись спокою, сподіваюся, ми пройдемо це випробування, як і пройшли вже багато інших.
 
Якщо цих заходів буде недостатньо, вводитимуться додаткові обмеження, але ми зробимо все для того, щоб вода в нашому місті була в необхідній кількості для нормального життя городян.

Друга не менш важлива частина роботи - це технічні заходи, які включають прокладання нових ліній труб, створення нових водозаборів, нових насосних станцій і багато іншого. Працюємо. Але зі зрозумілих причин докладно я про це не розповідатиму.
 
Ще раз наголошу, причин для паніки зараз немає. Міськводоканал працює, «Кривбаспромводопостачання» працює, очисні споруди працюють, якість води перебуває під контролем фахівців. Дякую всім, хто бере участь у цій роботі. Які б не були важкі випробування, ворогові нас не подолати.
 
Що стосується в цілому ситуації в у місті, то вона залишається стабільною. Ситуація на нашому напрямку фронту залишається під контролем Збройних Сил України. Вдень ворогом здійснено 3 обстріли території Нікопольського району – Нікопольської, Червоногригорівської та Марганецької громад. У м. Нікополь пошкоджено гімназію, 7 приватних житлових будинків, 1 господарську споруду, ЛЕП, 21 панель сонячної електростанції. Без втрат. У Криворізькому районі обстрілів ні вночі, ні вдень не було.
 
Як завжди зберігаємо спокій, витримку, віримо у наші незламні Збройні Сили та нашу неминучу Перемогу!
Скучної вам ночі, дорогі земляки!
Слава Кривбасу та Слава Україні!

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых