Криворізькі нацгвардійці знешкоджують сотні російських "сюрпризів" на деокупованих територіях
Відступаючи з Херсонщини, росіяни залишили десятки квадратних кілометрів щільно замінованої землі. Щоб можна було вільно пересуватись та працювати на ній, необхідно проводити ретельне розмінування. Цим займаються, в тому числі, і сапери Криворізької в/ч 3011 Нацгвардії України.
Під рас робіт неподалік Дудчан, сапери зіткнулись з результатами роботи російської системи дистанційного мінування, яка має абсолютно мирну назву "Зємлєдєліє", однак дуже небезпечна по суті.
«Система доставляє засоби реактивних снарядів на відстань до 15 км, міни як протипіхотні, так і протитанкові. За отриманою інформацією, ми повинні були знешкодити протипіхотні міни типу ПОМ-3 або протитанкові типу ПОМ-4. В даному випадку системою «Зємлєдєліє» доставили протитанкові міни ПТМ-4. Особливість цих мін в тому, що вони мають електромагнітний датчик цілі. При під’їзді техніки чи проїзді безпосередньо над ними спрацьовує датчик і кумулятивний струмінь пробиває днище техніки. ПТМ-4 може спрацювати і як протипіхотна – вона має 1,4 кг вибухової речовини і для того, щоб заряд спрацював достатньо навіть 50 грам металу. Час роботи цієї міни до самодеактивації налічує до 120 днів. Враховуючи той факт, що до лівого берега Дніпра відстань становить менше 15 км, а час «приходу» не встановлений, було прийнято рішення про ліквідацію системи на місці», - розповідає гвардієць Дмитро.
Серед знешкоджених мін є як новітні розробки, так і міни радянських часів. Однак і серед них є дуже небезпечні, як-от ТМ-83.
«Ця міна є протитанковою, протибортовою. Вона має два датчики цілей – сейсмічний та оптичний. При наближенні техніки сейсмічний датчик вловлює вібрації ґрунту та передає один сигнал на виконавчий прилад, а другий – на оптичний датчик. При підході техніки на траєкторію дії оптичного датчику відбувається вибух. Особливість міни ТМ-83 в тому, що вона є дистанційною – формується плазмове мідне ядро, яке на відстані до 150 метрів може пробити броню товщиною до 1 метра. Цю міну заборонено знімати. Знешкодити її можна лише застосуванням крупнокаліберної зброї на місці виявлення», - говорить сапер.
Від початку року силами саперів Криворізької бригади Національної гвардії було обстежено та розміновано територію площею понад 4 га та 44 кілометри суцільної лінії електропередач.
Популярное
14:42, 25 окт 2024
Пішла з дому і не повернулася: у Кривому Розі безвісті зникла неповнолітня дівчинка
14:26, 25 фев 2025
17:02, 24 окт 2024
18:00, 17 дек 2024
Топ обсуждаемых
10:09, 16 май 2025
У Кривому Розі під колеса авто потрапила жінка, постраждала померла на місці аварії
10:24, 16 май 2025
КОММЕНТАРИИ — 0