--.-° --% 0мм

В області презентували збірки пам’яток історії та культури Кривого Рогу і Кам’янського району

12:51, 20 апр 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

На Дніпропетровщині презентували дві збірки. Вони присвячені пам’яткам історії та культури Кривого Рогу і Кам’янського району. До них увійшло майже 900 об’єктів. А це археологічна, історична, містобудівна та архітектурна спадщина, яка дісталася мешканцям регіону від попередніх поколінь. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Презентували два випуски. Один присвячений пам’яткам Кривого Рогу. Інший – трьом громадам Кам’янського району – Божедарівській, Криничанській та Затишнянській. Це перша частина про нього. У збірках майже 900 об’єктів спадщини, їхня історія та опис», – розповіла начальниця управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Першина.

Видання не перші. Тепер їх десять. Кожне присвячене пам’яткам історії та культури різних районів області. Готували їх науковці і викладачі вишів Дніпропетровщини. Виїжджали на місце, працювали з документами та звітами археологічних експедицій.

Матеріали з цих збірок згодом увійдуть до «Зводу пам’яток історії та культури України». Це енциклопедичне видання. Планується, що воно вийде у 28 томах.

Загалом тільки в нашому регіоні майже 13 тисяч об’єктів культурної спадщини.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых