--.-° --% 0мм

О. Вілкул: Пам’ятаємо та не забудемо - у Кривому Розі з турботою ставляться не лише до ветеранів війни, учасників бойових дій, а й до дітей війни, а також тих, хто пройшов табори смерті

17:38, 11 апр 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

11 квітня весь світ вшановує пам’ять в’язнів концентраційних таборів. Саме цього дня у 1945 році у найбільшому концтаборі «Бухенвальд»  розпочалося повстання ув’язнених, до табору зайшли війська союзників та звільнили людей. Рішенням Генеральної Асамблеї ООН  11 квітня було проголошено Міжнародним днем звільнення  в’язнів концентраційних таборів.

У Кривому Розі зараз проживає близько 200 чоловік, які зазнали переслідувань в роки другий світовий війни. Вони пройшли через пекло таборів смерті Озаричі, Фольксздейче №132, Шанце Вуазен та багато інших і  – вижили.

У знаковий для них день криворіжці зібралися разом та запросили голову Ради оборони міста Олександра Вілкула, який усіляко їм допомагає.

«Минуло 78 років відтоді як закінчилася Друга світова війна, але й досі людство здригається від жахіття таборів смерті, що організували нацисти практично у центрі Європи. За офіційною статистикою, нацисти збудували понад 14 тис  концтаборів. У них перебувало більше 20 млн людей з  30 країн світу.  На жаль, 12 млн чоловік не дожили до звільнення. Це – велика трагедія та біль, який ніколи не вщухне. І сьогодні ми схиляємо голови у скорботі за мільйонами безневинних  жертв нацизму. Пам’ятаємо та не забудемо! У нашому місті завжди з повагою  і турботою ставилися та ставляться не лише до ветеранів війни, учасників бойових дій, а й до дітей війни, а також тих, хто пройшов табори смерті. 

У Кривому Розі більше 10 років діє найбільша в Україні муніципальна програма соціального захисту мешканців. І навіть в умовах воєнного  стану не припинено та не скасовано жодної із міських виплат. А це - 50 різних видів матеріальної допомоги з міського бюджету, пільг і компенсацій, які отримують ветерани,  військовослужбовці, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, родини, які виховують дітей з інвалідністю та багато інших категорій. У тому числі, і в’язні концтаборів, їм також надається матеріальна допомога та підтримка», - підкреслив Олександр Вілкул.

Він наголосив: «Ми не можемо змінити минуле, але в наших силах подбати про майбутнє. А тому ворог, що прийшов на нашу землю зі зброєю в руках – руйнує, вбиває та влаштовує катівні, як це  колись робили нацисти - має бути  покараний та вигнаний. Так і буде!».

Любов Слесаренко, голова Криворізької спілки в’язнів-жертв нацизму зазначила: «Місто не забуває про нас. І це стосується не лише матеріальної допомоги. Для нас дуже важливим є спілкування та увага і коли ми звернулися до Ради оборони міста з проханням посприяти в організації сьогоднішньої зустрічі то Олександр Юрійович Вілкул нас одразу підтримав та допоміг. Крім того, зараз у цей складний воєнний час, коли так важко у фінансовому питанні, ми отримуємо від міста продуктові набори, що є суттєвим заощадженням для нашого сімейного бюджету».

У 2023 році на комплексні соціальні програми підтримки криворіжців спрямують 532 млн грн.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых