--.-° --% 0мм

Польща офіційно запросила схвалення ФРН на постачання Україні танків Leopard 2

17:34, 23 янв 2023 , ІА "Кривбас Он-лайн", новости Кривой Рог

Польща подала офіційну заявку Німеччини, в якій просить Берлін схвалити передачу Україні танків Leopard 2, які знаходяться у розпорядженні країни.

Варшава давно просить Берлін — виробника танків — дати свою згоду, як того вимагають правила НАТО щодо передачі озброєнь.

Польська влада та інші союзники по альянсу розраховували, що питання вирішиться під час чергової зустрічі контактної групи «Рамштайн» минулої п’ятниці.

Але Берлін знову не дав позитивної відповіді.

Хоча це перший офіційно оформлений запит Варшави, він має символічне значення. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив у понеділок, що Варшава може вчинити на свій розсуд за будь-якої відповіді німецької влади.

У минулі вихідні Моравецький також заявив, що Польща має намір зібрати коаліцію з країн НАТО, які також мають у своєму розпорядженні танки Leopard 2 і готові передати їх Києву без схвалення Берліна.

У Берліні увечері 22 січня заявили, що не будуть перечити намірам Польщі (заява Анналени Бербок, міністра закордонних справ), а вранці 23 січня сказали, що незабаром ухвалять швидке рішення про постачання танків Leopard 2 в Україну — міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що очікує на своєчасне рішення про постачання танків, додавши, що вважає їх необхідними для українського наступу на сході.

    Всі розуміють, чого він [президент України Володимир Зеленський] потребує, і всі розуміють необхідність, і тому скоро буде рішення, яким би воно не було, — заявив міністр оборони Німеччини.

Відповідно до «Закону про контроль над військовою зброєю» уряд Німеччини має дати згоду на будь-яке постачання зброї німецького виробництва до зони бойових дій.

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых