--.-° --% 0мм

Криворіжгаз: опалювальний сезон, чого чекати споживачам?

13:31, 4 окт 2022 , ІА "Кривбас Он-лайн", новини Кривий Ріг

4 жовтня у АТ «Криворіжгаз» провели прес-конференцію на якій розповіли чого чекати споживачам від опалювального сезону.

На прес-конференції зазначили, що компанія Криворіжгаз, яка працює під брендом Регіональної газової компанії, виконує роботи з модернізації та підготовки газорозподільної системи в Кривому Розі та Криворізькому районі до опалювального сезону. 

В цьому році фахівці АТ «Криворіжгаз» встановили у Кривому Розі та Криворізькому районі вже 20 сучасних ШГРП виробництва RGC Production. Нове обладнання забезпечить сталий та надійний розподіл газу до споживачів понад 2 тис будинків приватного сектору та понад 600 тис квартир міста.

Окрім цього у компанії розповіли, що нещодавно поширена інформація у ЗМІ про припинення діяльності газорозподільних компаній є недостовірною та може дестабілізувати ситуацію у суспільстві напередодні опалювального періоду, та провели роз’яснення чому подібна інформація у ЗМІ не відповідає дійсності.

Газорозподільна компанія Криворіжгаз вже понад 65 років є єдиною компанією, яка забезпечує стабільний розподіл газу для 287 тис мешканців Кривого Рогу та Криворізького району. Тільки АТ «Криворіжгаз» забезпечує роботу аварійно-диспетчерської служби, яка приймає виклики від споживачів про аварійні ситуації та локалізує їх цілодобово. Тільки фахівці служб газорозподільних пунктів, хімічного захисту та комплексно-приладового обстеження підтримують газорозподільні системи Криворіжжя та гарантують споживачам доступ до газу 24/7.

Окрім цього Криворіжгаз відповідає за баланс газу в регіоні, маючи розгалужену систему приладів обліку та обробки показань лічильників. Тож приймати показання приладів обліку від споживачів може лише АТ «Криворіжгаз», після чого всі дані про обсяги споживання передаються на інформаційну платформу Оператора ГТС.

У компанії наголосили, що всі ремонтні роботи, підготовку до опалювального сезону та модернізацію газорозподільної системи в цілому, а також повірку та заміну лічильників, чи виїзди АДС за викликами від споживачів здійснює виключно АТ «Криворіжгаз», ніхто більше немає ні необхідних ресурсів, ні знань та досвіду щоб забезпечити споживачам безперебійне та безаварійне постачання газу. Тож публікації у деяких ЗМІ про те що у Операторів ГРМ заберуть їх функції – це в першу чергу прикре незнання та нерозуміння роботи критичної інфраструктури, особливо напередодні опалювального періоду та війни.

Фахівці пояснили, що зміни до порядку розрахунків не загрожують роботі газорозподільних компаній. Дані, викладені у публікації «Кабмін ініціює ліквідацію облгазів через фальсифікацію показань лічильників у платіжках за газ», не відповідають дійсності. Внесення змін до порядку розрахунків не несе жодних ризиків для нормального функціонування облгазів.

Причиною внесення змін до Порядку розрахунків є введення на ринку газу нових гравців – Постачальника зі спеціальними обов'язками та Постачальника останньої надії.

19 серпня 2022 року набрав чинності Закон № 2479 (т. зв. Закон про мораторій). Ним було внесено зміни до статті 40 Закону «Про ринок природного газу». У ній описано порядок розщеплення грошей із спеціального рахунку газорозподільної компанії.

Змінами до Закону передбачено, що частину коштів з рахунку Оператора ГРМ також можуть отримувати Постачальник із спеціальними обов'язками та Постачальник «останньої надії». До внесення цих змін кошти перенаправлялися лише на поточний рахунок оператора газорозподільної системи та рахунок оператора газотранспортної системи.

Це є логічним рішенням законодавців. Тому що з листопада 2021 року ОГТСУ перестав надавати послуги з балансування Операторам ГРМ. На зміну йому прийшла ГПК «Нафтогаз України», на яку уряд поклав виконання спеціальних зобов'язань. Тому внесення цієї компанії до порядку розрахунків є логічним кроком.

Оскільки Постанова КМУ «Про порядок проведення розрахунків за послуги з розподілу газу» є підзаконним документом, то її норми повинні відповідати нормам Закону. Таким чином, виникає необхідність уточнити норми Порядку розщеплення грошей та додати Постачальника зі спеціальними обов'язками та Постачальника останньої надії як отримувача грошей, починаючи з листопада 2021 року.

У новій редакції змінений пункт виглядає так:

«5. Уповноважені банки здійснюють щоденно перерахування коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання операторів газорозподільних систем, згідно з нормативами розподілу коштів, що надходять як плата за послуги розподілу природного газу від споживачів, затвердженими НКРЕКП, виключно на:

1) поточний рахунок суб'єкта ринку природного газу, на який покладаються спеціальні обов'язки з реалізації природного газу операторам газорозподільних систем;

2) поточний рахунок постачальника «останньої надії» (щодо періодів постачання з листопада 2021 року до лютого 2022 року);

3) поточний рахунок оператора газорозподільної системи;

4) поточний рахунок оператора газотранспортної системи.»

Тож запропоновані НКРЕКП зміни мають на меті навести підзаконний нормативно-правовий акт відповідно до Закону «Про ринок природного газу» та не можуть вплинути на нормальне функціонування Операторів газорозподільних систем, в тому числі на АТ «Криворіжгаз».

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых

Погода на 17 червня

20:00, 16 июн 2024

0