Нафтогаз оголосив дефолт за єврооблігаціями. Що це означає
Нафтогаз – банкрут. Держкомпанія допустила дефолт по облігаціям. Останній день пільгового періоду для виплат закінчився у вівторок, 26 липня. У Нафтогазі кажуть, що дефолт допустив Кабмін, який не дозволив держкомпанії провести виплати.
Нафтогаз мав виплатити 335 млн доларів тіла боргу (за випуском 2022 року) та 45 млн євро відсотків (за випуском 2024 року).
Щоб провести виплати, Нафтогаз має отримати узгодження уряду. Держкомпанія стверджує, що має на рахунках достатньо коштів для виплат за єврооблігаціями та попереджає про негативні наслідки для Нафтогазу та країни у разі "жорсткого дефолту".
Кабмін, однак, цього погодження не надав, а доручив компанії невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу, перший раунд успіхом не увінчався.
"Таким чином, уряд пішов на дефолт щодо єврооблігацій НАК Нафтогаз України", - заявили в компанії. Це означає, що компанія втрачає доступ до міжнародного ринку капіталу, а потім уряд своєю забороною на виплату "фактично взяло на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023".
За даними українських ЗМІ, відмова уряду зумовлена ??нерозумінням з боку іноземних партнерів України, чому за умови заморозки виплат за державним боргом приватні інвестори продовжують отримувати кошти. Спроби Нафтогазу сплатити за боргом викликають занепокоєння у ключових кредиторів держави, вважають в уряді.
Уряд наполягає, що Нафтогазу необхідно зберегти гроші для закупівлі газу у рамках підготовки до опалювального сезону. Уряд, як акціонер компанії, очікує, що Нафтогаз діятиме за прикладом Укренерго та Укравтодору, які також приступають до процесу реструктуризації боргів.
Фактично Нафтогаз став заручником масштабнішого процесу реструктуризації зовнішнього боргу України. Напередодні Міністерство фінансів оголосило пропозицію власникам євробондів країни про відстрочення платежів за ними на 2 роки, а також про зміну умов обігу державних ВВП-варрантів.
Попередньо цю пропозицію вже підтримали уряди Канади, Франції, Німеччини, Японії, Британії та США. Вони закликали комерційних кредиторів погодитися на прохання України та відстрочити виплати за українськими євробондами.
Успішна реструктуризація боргу євробондами дозволить державі заощадити близько 5 млрд доларів платежів протягом наступних двох років. Ці кошти держава зможе витратити на пріоритетніші цілі, зокрема, на підтримку оборони або відновлення критичної інфраструктури.
Популярное
До Міжнародного дня захисту дітей у Кривому Розі відбулася виставка малюнків «Країна дитячих мрій»
17:39, 30 май 2024
Топ обсуждаемых
КОММЕНТАРИИ — 0