--.-° --% 0мм

Вчасне технічне обслуговування внутрішніх газових мереж – запорука безпеки

09:56, 20 май 2022 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Технічне обслуговування внутрішніх газових мереж – питання безпеки кожного споживача. Щорічне їх обслуговування запобігає виникненню аварійної ситуації.

З початку року газовики провели ТО на договірних умовах у 3200 помешкань Кривого Рогу та Криворізького району. За результатами обстеження більш як у 1700 випадках були виявлені витоки газу, що складає понад 50%. Найчастіше витоки знаходять на газових кранах та з’єднаннях систем газопостачання. А наявність витоків – пряма небезпека для життя і здоров’я людей.
 «В умовах війни технічне обслуговування внутрішніх мереж як ніколи актуальне. Адже останнім часом Кривий Ріг став прихистком для багатьох родин, які вимушено покинули свої домівки, рятуючись від бойових дій. Як правило криворіжці допомагають родинам з постраждалих від війни регіонів, надаючи їм оселі, в яких певний час не користувалися газовими приладами. Тому потрібно потурбуватися про безпеку свого помешкання, необхідно бути впевненими, що нема витоків газу. Адже часто споживачі навіть не підозрюють про витоки на внутрішніх мережах», – говорить директор з капітального будівництва АТ «Криворіжгаз» Михайло Жих.
Під час технічного обслуговування газовики здійснюють:

  • обстеження газової мережі на предмет можливих витоків газу від вводу до будинку (квартири) до газового приладу,
  • приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів,
  • огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку,
  • перевірку працездатності та змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах,
  • усунення витоків на муфтових з’єднаннях.

Нагадаємо, що відповідальні за внутрішні мережі та газове обладнання у квартирах і приватних будинках їх власники, за загальні мережі в багатоповерхівках – балансоутримувач. Це передбачено законом «Про житлово-комунальні послуги», в якому вказано, що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться коштом співвласників (ст.14, п.3). У затверджений НКРЕКП тариф на розподіл газу витрати на ці роботи не закладені.

Укласти договір на технічне обслуговування внутрішніх мереж споживачі можуть з АТ «Криворіжгаз» у 104.ua клієнтському просторі, за коротким номером 5104 або за номерами контакт-центру (056) 46 26 104, (067) 62 92 104.

 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых

Погода на 1 липня

20:00, 30 июн 2022

0