--.-° --% 0мм

Українська вишиванка - код нації: на Дніпропетровщини відзначили День вишиванки

17:18, 19 май 2022 , ИА "Кривбасс On-Line" г.Кривой Рог

Онлайн-флешмоб, майстер-класи та лекції: як у закладах культури Дніпропетровщини відзначили День вишиванки. Про це розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

19 травня Україна відзначає День вишиванки. До свята заклади культури Дніпропетровщини провели онлайн-зустрічі. Мешканців області долучитилися до тематичних лекцій, онлайн-флешмобу, вікторини. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«День вишиванки – символічне свято. Особливе для кожного українця. Вишита сорочка уособлює та зберігає нашу історію, автентичну культуру, народні традиції. До цієї дати обласні музеї та бібліотеки підготували різноманітні онлайн-зустрічі», – сказала начальниця управління культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОВА Наталія Першина.

Долучитися до онлайн-флешмобу запросили Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури.

Усе, що потрібно – створювати на своїх фейсбук-сторінках тематичні публікації. Наприклад, викладати фото у вишиванці. Або ділитися відео, на яких розповідаєте вірші, побажання військовим або цікаві історії, пов’язані з вишиванками. До публікацій додавати хештег #Краса вишиванки.

19 травня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія провели  онлайн-зустрічі. Серед них – виставка-презентація «Вишивальні традиції України». А ще майстер-клас з основних технік вишиванки.

Не лишилась осторонь святкової дати й обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова. Там відбувся майстер-клас зі створення паперової вишиванки, вікторину на знання різних стилів візерунків. Записали серію тематичних інтерв’ю з містянами.

У національному історичному музеї ім. Д. Яворницького провели онлайн-лекцію. Завідувачка відділу Оксана Рутковська розповість про історичні традиції вишиванки, особливості орнаментів та символів.

До відзначення Дня вишиванки долучився і голова Дніпропетровської облдержадміністрації і ВА Валентин Резніченко. На своїй сторінці у фб він зробив допис:

"Дніпропетровщина сьогодні вбрана у вишиванки…

І діти, і дорослі...

Вишиванка - це більше, ніж одяг. Це про вільних та сильних людей.

А ще це модно!

Зі святом, яке сьогодні відзначає весь світ!"

Також він виклав світлини мешканців Дніпропетровщини у вищиванках.

 

КОММЕНТАРИИ — 0


Популярное

Топ обсуждаемых

Погода на 1 липня

20:00, 30 июн 2022

0